Lenny Valentino: wznowiony nakład kultowego albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj”


19 listopada 2020

Podziel się newsem:

Uwaga! Jedzie tramwaj – kultowy album Lenny Valentino trafił właśnie na streamingi. Już niedługo ponownie trafi również na półki sklepowe.

Wehikuł czasu: cofnijmy się do początków lat 2000, kiedy Artur Rojek i Mietall Waluś tworzą Lenny Valentino

Artur Rojek, ówczesny wokalista Myslovitz i basista Mietall Waluś spotkali się w Mysłowicach w 1998 roku. Chwilę później do tej dwójki dołączyli: perkusista Wojciech Kuderski oraz gitarzysta Michał Koterba. Tak powstaje Lenny Valentino – dla wielu w pewien sposób przełomowy projekt dla historii polskiej muzyki.

Gdy miejsce Wojciecha Kuderskiego i Michała Koterby zajęli Bartek Królikowski oraz Maciek Cieślak, Jacek Lachowicz i Arek Kowalczyk z zespołu Ścianka, grupa zamyka się w studiu im. Adama Mickiewicza w Sopocie, gdzie nagrywa jedną z najciekawszych płyt pierwszej dekady nowego stulecia.

Lenny Valentino
Lenny Valentino

Dlaczego Uwaga! Jedzie tramwaj to tak ważny album?

Premiera kultowego Uwaga! Jedzie tramwaj miała miejsce jesienią 2001 roku. Album zasiliło dziesięć utworów, często eksperymentalnych i wyjątkowo awangardowych, jak na tamten czas. Choć nie tylko, bo niektóre utwory i ich forma zaskakują do dziś. Debiut Lenny Valentino to zaskakująca mieszanka śląskiej rzeczywistości i klimatu jego brukowanych ulic, uchwycone w tekstach oraz nadmorska atmosfera swobody, którą wprowadzili na album nowi muzycy grupy. W trackliście znalazły się oczywiście single Chłopiec z plasteliny oraz Dom nauki wrażeń. Teledyski do nich, długo niedostępne, właśnie trafiły do sieci:

Lenny Valentino – Chłopiec z plasteliny

Lenny Valentino – Dom nauki wrażeń

Lenny Valentino zespół jednej płyty. Dobrej płyty.

Wysoko oceniane, zarówno przez fanów, jak i krytyków, wydawnictwo zostało przez niektórych recenzentów okrzyknięte najlepiej zrealizowaną polską płytą. I choć Lenny Valentino to tylko (lub aż) Uwaga! Jedzie tramwaj – grupa zapisała się na kartach historii polskiej muzyki wielkimi literami i do dziś uważana jest za jeden z najważniejszych składów rockowych, nie tylko początków nowego tysiąclecia, ale w ogóle.

Lenny Valentino
Lenny Valentino – Uwaga! Jedzie tramwaj, okładka albumu

Uwaga! Jedzie tramwaj na streamingach i ponownie na półkach sklepowych

Album Uwaga! Jedzie tramwaj mimo swojego prawie 20-letniego już stażu idzie z duchem czasu i jakiś czas temu pojawił się na streamingach. To jednak nie koniec niespodzianek dla fanów Lenny Valentino, bowiem równolegle wystartował również preorder płyty. To wznowiony nakład kultowego albumu, odświeżony i wzbogacony o nowości.

Nowy nakład albumu Uwaga! Jedzie tramwaj

Płyta będzie dostępna w trzech wariantach: na kolekcjonerskim, numerowanym, niebieskim, 180 gramowym winylu z dodatkowymi utworami W-21 oraz W-34, wytłoczonym w ilości zaledwie 500 egzemplarzy; standardowym, czarnym, 140 gramowym winylu bez dodatkowych utworów oraz CD z aż pięcioma bonusami, którego tracklista prezentuje się następująco:

 1. Zniszczyłaś to czy zniszczyłem to ja
 2. Karuzele, skutery, rodeo
 3. Jesteśmy dla siebie wrogami
 4. Chłopiec z plasteliny
 5. Dzieci 2
 6. Uwaga! Jedzie tramwaj
 7. Dom nauki wrażeń
 8. Dla taty
 9. Trujące kwiaty
 10. Otto Pilotto

bonus:

 1. Dom nauki wrażeń – live
 2. Otto Pilotto – live
 3. Uwaga! Jedzie tramwaj – live
 4. W-21
 5. W-34

Premiera albumu Uwaga! Jedzie tramwaj w tych odświeżonych wydaniach będzie miała miejsce już 22 stycznia 2021 roku. Swoje egzemplarze zamówicie tutaj. Nie przegapcie!

Artur Rojek i Mietall Waluś opowiadają o płycie Uwaga! Jedzie tramwaj

W związku z tymi wyjątkowymi wydarzeniami związanymi z projektem Lenny Valentiono, Artur Rojek i Mietall Waluś opowiedzieli jak z perspektywy czasu postrzegają album Uwaga! Jedzie tramwaj. Zobaczcie!


Lenny Valentino – Uwaga! Jedzie tramwaj, posłuchaj albumu

Uwaga! Jedzie tramwaj – kultowy album Lenny Valentino trafił właśnie na streamingi. Już niedługo ponownie trafi również na półki sklepowe. Wehikuł czasu: cofnijmy się do początków lat 2000, kiedy Artur Rojek i Mietall Waluś tworzą Lenny Valentino Artur Rojek, ówczesny wokalista Myslovitz i basista Mietall Waluś spotkali się w Mysłowicach w 1998 roku. Chwilę później […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.