Wolna Grupa Bukowina + Leonard Luther | 24.02

Wolna Grupa Bukowina + Leonard Luther | 24.02

24 lutego 2023, Piątek

Fabryka Lloyda

Fordońska 156, Bydgoszcz

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Już 24 lutego na bydgoskiej scenie Fabryki Lloyda ponownie wystąpi zespół Wolna Grupa Bukowina oraz Leonard Luther.
Zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór w Lloydzie przy najbardziej znanych utworach poezji śpiewanej na żywo!
Otwarcie: 18:00
Leonard Luther: 19:00
Wolna Grupa Bukowina: 20:30
Bilety:
I Pula – 70 zł
II Pula – 80 zł
III Pula – 90 zł
Wolna Grupa Bukowina- polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka “Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.
Wolna Grupa Bukowina stale, od prawie 50 lat, z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.
Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
Grażyna Kulawik – śpiew,
Wojciech Jarociński – śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara
Krzysztof Żesławski – śpiew, gitara basowa
Leonard Luther – Artysta, muzyk, prowadzi autorskie wieczory „Z gitarą, sercem i duszą”, zasiada w jury konkursów wokalno – muzycznych, promując młode talenty. W wolnym czasie nadal tworzy i komponuje poezję śpiewaną. Z przyjemnością gra gościnnie na deskach festiwali, w klubach, podczas różnego typu imprez plenerowych i kulturalnych – wszędzie tam, gdzie słowo ubrane w balladę jest dla ludzi sposobem na życie.
Do zobaczenia w Lloydzie!

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →