Wizje Natury 2020 – festiwal online

22 listopada 2020, Niedziela

Online

, Online

Start: godz. 10:00

Podziel się:

Ten rok okazał się wyjątkowy. I to niestety nie tylko z powodu jubileuszu 25-lecia naszego stowarzyszenia. Świat dotknięty pandemią Covid-19 odizolował ludzi od siebie, napełnił obawą o jutro. W tej trudnej rzeczywistości Internet stał się szansą na podtrzymanie kontaktu z innymi, wymianę myśli i rozwój. My również postanowiliśmy z tej szansy skorzystać i zamiast odwoływać – po raz pierwszy w historii, przenieść nasz coroczny Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury z Izabelina do świata wirtualnego. To skok na głęboką wodę, zwłaszcza, że zamiast dwóch dni, postanowiliśmy przygotować dla Was aż 7 dni festiwalowych atrakcji!
Niedziela 22 listopada to czas uroczystego ogłoszenia wyników dwóch ważnych konkursów – związkowego, na Fotografa Roku 2020 oraz pierwszego otwartego ogólnopolskiego konkursu „DZIKIE – PIĘKNE – POLSKIE”. Przedstawimy również zapowiedzi wystąpień przyszłorocznych gości festiwalowych (mając nadzieję, że za rok spotkamy się z nimi na wielkiej sali Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego) oraz jubileuszowo wspomnimy nasz dotychczasowy dorobek foto-przyrodniczy.
W tygodniu spotkamy się z Wami 30 listopada – 2 grudnia (poniedziałek – środa) oraz 11-12 grudnia (piątek – sobota). W tych dniach szczególnie zapraszamy na spotkania z fotografami, którzy specjalnie dla Was przygotowali warsztaty z różnych dziedzin fotografii przyrodniczej, a także spotkania z przyrodnikami, którzy podzielą się swoją wiedzą prosto z terenu. Będą też prezentacje poszczególnych okręgów Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz foto-miejscówki, dzięki którym dowiecie się o ciekawych, a niekoniecznie bardzo znanych miejscach do fotografowania. W planach mamy również spotkania online, festiwalowy konkurs fotografii dla uczestników festiwalu online oraz inne atrakcje oraz niespodzianki.

Niedziela 13 grudnia to przede wszystkim spotkanie online z gościem zagranicznym – ambasadorem marki Canon, diaporama Sandry Bartocha, spotkanie z „Marcinem z lasu” oraz wirtualny wernisaż wystawy z okazji 25-lecia ZPFP. Również ogłoszenie wyników konkursu festiwalowego fotografii Wizje Natury 2020 i podsumowanie tygodnia wydarzeń festiwalowych.

Już dziś zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube, na którym będzie prowadzona transmisja: https://www.youtube.com/channel/UCD3JeyI0-eZFF5q-_i4A_Mg oraz obserwacji naszych aktualności na Facebooku: https://www.facebook.com/ZPFPpl


Zobacz także