Podziel się:
Otwarcie Winnicy godz. 16:00 | Start koncertu godz. 19:00
– osoby poniżej 18 lat wyłącznie z rodzicami.
Rok 2025 to druga edycja muzycznego święta w Winnicy Orle.
Winnica Orle to mała lokalna winnica w województwie wielkopolskim, w powiecie międzychodzkim w gminie Chrzypsko Wielkie, to wyjątkowe miejsce, gdzie pasja do wina spotyka się z pięknem przyrody. Nasza winnica, położona nad pięknym jeziorem, rozciąga się na obszarze jednego hektara. Otoczeni malowniczymi widokami i spokojem natury, zapraszamy Was do odkrywania smaków win, które są owocem naszej pasji i troski o każdy szczegół produkcji. Nasze atrakcje to nie tylko doskonałe wina, ale także niezapomniane doświadczenia. Oferujemy zwiedzanie winnicy wraz z degustacją naszych win, a także profesjonalne łowisko wędkarskie oraz koncerty.
Wyjątkowe miejsce na relaks.
Tegoroczne wydarzenia to cykl ośmiu koncertów. Artystów tegorocznej sceny nikomu przestawiać nie trzeba. Znani i lubiani, zagrają u zbiegu winnych krzewów oraz plaży Łowiska Orle. Wyjątkowa inicjatywa WINNEGOgrania w Winnicy Orle ma na celu wsparcie lokalnej działalności Winiarzy z Wielkopolski, promocję regionu, lokalnych walorów przyrodniczych oraz poszerzenie muzycznej mapy polski.
Regulamin wydarzenia: (link pojawi się w najbliższych dniach)
u Studni – WINNEgranie 2025
„Bo w życiu nie chodzi, żeby tylko żyć…” – te słowa z wiersza Adama Ziemianina to również fragment piosenki i najważniejsze przesłanie grupy U Studni.
Na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Łączą dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną. W swoich piosenkach wykorzystują teksty poetów Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, a także swoje własne. Nie brak w nich dobrej energii, różnorodności tematów i motywów. Naturalność, jasny przekaz i dobry kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego spotkania.
Jako zespół U STUDNI istnieją dopiero od 2012 roku, ale ich muzyczna historia trwa już bardzo długo. Przez wiele lat współtworzyli rozpoznawalne brzmienie Starego Dobrego Małżeństwa. Łączą też swoje drogi z innymi zespołami – Ola Kiełb–Szawuła z WYSPĄ i DO GÓRY DNEM, a Darek Czarny z grupą BOHEMA, obecnie z Rafałem Nosalem współtworzy duet Czarny Nosal.
Dyskografia zespołu to: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014), Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), U Studni – Jubileusz Poety (Dalmafon 2018). W kwietniu ubiegłego roku ukazała się piąta płyta – Ześrodkowanie (Dalmafon 2019), zawierająca piosenki napisane do wierszy Krzysztofa Cezarego Buszmana. Najnowsza propozycja artystyczna, to nowa poetyka, nowe brzmienie, ale niezmiennie miłość, mądra refleksja, szukanie tożsamości i sensu życia są wspólnymi mianownikami twórczości tej grupy.
U STUDNI grają i śpiewają:
Ola Kiełb-Szawuła – obdarzona łatwo rozpoznawalnym, aksamitnym głosem, wspomaga nas nie tylko wokalnie. Ola gra na gitarze, ale przede wszystkim komponuje piękne piosenki, jak również sama często pisze słowa. Jej specjalność to karkołomne wokalizy, których próbkę możecie odsłuchać na płycie „Pod wielkim dachem nieba” w piosence „Człowiek człowiekowi”. Na swoim koncie ma solowe wydawnictwa: „Lepsze widoki”, „Na rozstajach słów”, „Niedojrzałe czereśnie” oraz „W Nanibowie”.
Ola udziela się też w innych zespołach. Możecie ją usłyszeć z zespołem Wyspa, którego jest założycielką oraz z Do Góry Dnem.
Joanna Radzik – Absolwentka Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec. Zastąpiła Wojciecha Czemplika, który odszedł do zespołu Pani Stanisławy Celińskiej. Bardzo utalentowana i niezwykle kompetentna skrzypaczka. Wprowadziła do zespołu młodzieńcze ożywienie, świeżość i wrażliwość.
Dariusz Czarny – znakomity gitarzysta i aranżer. Swoją karierę muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie. Jego fascynacją od początku była muzyka country. Członek zespołów Konwój i Hagoka Band. Występował na festiwalu country w Mrągowie, m.in. z Tomaszem Szwedem i Georgem Hamiltonem. Były gitarzysta kędzierzyńskiej Bohemy, z którą wydał płytę “Niepogoda na sny”. Od 2006 do 2012 roku grał w zespole Stare Dobre Małżeństwo, wnosząc nowe podejście do aranżacji piosenek. Doceniliśmy nie tylko jego umiejętności instrumentalne i aranżacyjne. Darek jest również świetnym kompozytorem. Jedna z pierwszych jego piosenek napisanych specjalnie dla naszego zespołu to „Jest taka ulica” do wiersza Adama Ziemianina.
Robert Jaskulski – człowiek wielu zawodów, ale jego największą pasją jest gitara basowa. Zastąpił Andrzeja Stagraczyńskiego.
Ryszard Żarowski – gitarzys ta wywodzący się z kręgów piosenki turystycznej. Założyciel zespołu Małolepsi, autor piosenek, które wylansowali za niego przyjaciele z zespołów AKT-Wrocław i SETA. Współpracował przez krótką chwilę z zespołem Bez Idola. Od 1989 do 2012 muzyk zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Związany emocjonalnie z Ogólnopolską Turystyczną Giełdą Piosenki Studenckiej, na której można go spotkać zawsze w okolicach przełomu lipca i sierpnia. W swoim dorobku również ma solową płytę „A może jednak”.