Podziel się:
Zapraszamy na warsztaty uważności i rozwijania wyobraźni – CZUŁE OPOWIEŚCI – dla dzieci w wieku 6-13 lat, prowadzone przez Justynę Osiecką i Małgorzatę Lipczyńską.
Data: 30 listopada 2024 (sobota)
Godzina: 13:00 – 14:00
Miejsce: sala warsztatowa, parterowy budynek D, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
Wiek uczestników: dzieci w wieku 6 -13 lat
Prowadzenie: Justyna Osiecka, Małgorzata Lipczyńska
Czas trwania: 1 godzina
Koszt: 45 zł za dziecko, za pojedynczy warsztat
Właściwa część każdego spotkania jest poprzedzona:
a) ćwiczeniami fizycznymi z łagodnym, spokojnym ruchem
b) ćwiczeniami oddechowymi, które dodatkowo rozluźnią i pozwolą się skoncentrować na danej chwili.
Dzieciaki wysłuchają historii, balansującej na granicy baśni i marzenia sennego, do specjalnie przygotowanej na warsztaty ilustracji. Opowieści można będzie wysłuchać na leżąco, z zamkniętymi oczami. Porozmawiamy o emocjach jakie towarzyszą tej historii. Opowiemy z czym nam się kojarzą symbole i przedmioty widoczne na ilustracji i co w nas wywołują. Na koniec warsztatów każde z dzieci będzie mogło narysować na papierze własny symbol spotkania, coś, co utkwiło mu w pamięci, bądź zrodziło się w wyobraźni podczas warsztatów.
Justyna Osiecka – ukończyła Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Łódzkiej, kursy: “Komiks i preprodukcja filmów i gier” na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz UX/UI designer. Pracowała m.in. jako architekt w Holandii w SLA Bureau, w Oddziale ds. Estetyki Miasta w Biurze Architekta Miasta Łodzi. Tworzy ilustracje, artbooki. Od 2021 rozwija własną markę Pet and Others. Ma na swoim koncie kilkanaście nagród z zakresu projektowania architektonicznego, designu i projektowania graficznego, m.in. nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi za pracę dyplomową “Rewitalizacja obszarów zabytkowych i ochrona zabytków miasta Łodzi 2011”, I i II nagrodę za plakaty dla Dolnośląskiego Festiwalu Architektury i II nagrodę na plakat do konkursu organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, I nagrodę za projekt stojaka rowerowego “Rowerem do kultury. Gdańsk 2016”, wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Jasnowidze 2018 na projekt książki dla dzieci za jeden z najlepszych projektów edycji. Jest finalistką programu “Startupy w Łodzi 2020”, gdzie przedstawiła pomysł na krótkie historyjki komiksowe. Edukatorka programu “Archiprzygody” Narodowego Centrum Kultury w 2023.
Małgorzata Lipczyńska – aktorka, tancerka, trenerka, animatorka kultury. Prowadzi warsztaty taneczne, teatralne i edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno w Polsce jak i za granicą. Współpracowała z Uniwersytetem Warszawskim, prowadząc zajęcia teatralne w Instytucie Kultury Polskiej. Absolwentka studiów podyplomowych “Porozumienie bez przemocy wg M.Rosenberga”, w Collegium Civitas w Warszawie. W pracy zawodowej żywo zainteresowana możliwościami i potencjałem ciała ludzkiego, budzeniem jego świadomości oraz przełamywaniem barier i lęków. W zajęciach z dziećmi i dorosłymi swoją uwagę koncentruje na swobodnej ekspresji, bezpiecznej bliskości fizycznej i radości jaką daje dotyk i kontakt z drugim człowiekiem.
* UWAGA! Na warsztaty prosimy o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia na zmianę.
* Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.