Trio Con Fuoco

Trio Con Fuoco

13 lutego 2024, Wtorek

Klub Delta

Racławicka 10, Szczecin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Koncert Trio Con Fuoco

Tanga Astora Piazzolli, melodyjne walce czy ognistą muzykę węgierską usłyszymy przedwalentynkowo już 13 lutego (wtorek) o godz. 18.00 za sprawą Tria Con Fuoco. Na scenie Klubu Delta wystąpią Edyta Wolańska (skrzypce), Natalia Wesołowska (wiolonczela) i Oleg Wolański (akordeon).

Bilety: 30 zł

Edyta Wolańska – skrzypaczka

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie w klasie skrzypiec prof. Henryka Tritta. Obecnie zatrudniona jest w macierzystej uczelni na stanowisku asystenta – wykładowcy. Współpracowała z wieloma wybitnymi instrumentalistami, takimi jak: Shlomo Mintz, Jozsef Lendvay, Jan Stanienda, Tomasz Tomaszewski czy Daniel Stabrawa. Laureatka wielu konkursów krajowych i międzynarodowych m.in Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej, Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec w Elblągu, Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz „Concorso Musicale Europeo Città di Filadelfia” we Włoszech. Solistka grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz koncertmistrzyni wielu Międzynarodowych projektów orkiestrowych.

Natalia Wesołowska – wiolonczelistka

Urodziła się w 1989 roku w Jeleniej Górze. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli w klasie Haliny Buszyńskiej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. St. Moniuszki w Jeleniej Górze, którą ukończyła w 2009 roku otrzymując dyplom z wyróżnieniem. W 2014 roku uzyskała stopień magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie wiolonczeli dr. hab. Tomasza Szczęsnego. Swe umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wiolonczelowych i kameralnych. Brała udział w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jako kameralistka i muzyk orkiestrowy występowała w USA (New York: Carnegie Hall i Lincoln Center), Niemczech, Dani, Holandii, Czechach, na Litwie i

Ukrainie. W 2015 roku była koordynatorem projektu International Lutosławski Youth Orchestra. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Szczecina, od 2017 roku jest członkiem grupy wiolonczel Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Do końca 2018 roku współprowadziła Szczecińską Młodzieżową Orkiestrę Kameralną. Za wybitne osiągnięcia w nauce dwukrotnie otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Oleg Wolański – akordeonista

Naukę gry na akordeonie rozpoczął w szkole muzycznej I i II st w Drohobyczu (Ukraina). Z wynikiem celującym ukończył Narodową Akademię im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie (studia magisterskie) oraz podyplomowe studia aspiranckie o specjalizacji instrumentalistyka – akordeon (dyplom z wyróżnieniem) na tejże uczelni. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, m.in XX Festa Internazionale Della Fisarmonica Erbezzo (Grand Prix) oraz XVIII Festival Internazionale Della Fisarmonica „Dolomiti” (Grand Prix). Wykonując partie solo akordeonu koncertował z wieloma europejskimi zespołami, a także orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Występował m.in w Teatro Salieri (Legnago). Regularnie jest zapraszany do współpracy z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Operą na Zamku. Od 2017 roku prowadzi klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.

Trio Con Fuoco | 13 lutego 2024, Wtorek, Klub Delta

Biletomat.pl
30 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →