Sóley | Warszawa

Sóley | Warszawa

9 czerwca 2024, Niedziela

NIEBO

Nowy Świat 21, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Urodzona w Hafnarfjörður na Islandii, posiadająca rzesze wiernych fanów w Polsce, Sóley Stefánsdóttir rozpoczęła karierę solową w 2010 roku wraz z wydaniem EP-ki „Theater Island”. Sepiowe alt-popowe ballady wypełniły debiutancki album „We Sink” z 2011 roku i zyskały artystce światowy rozgłos. Od tego czasu Sóley wydała jeszcze trzy płyty LP i inne dzieła, obejmujące gatunki muzyczne od dream-popu po eksperymentalne i progresywne kompozycje na akordeon i głos.

 

W 2021 roku ukazał się dobrze przyjęty przez krytyków album „Mother Melancholia”. Płyta została Albumem Roku w kategorii otwartej na Iceland Music Awards oraz otrzymała trzy inne nominacje. Rok ten zwieńczyła premiera albumu „Dream Is Murder”, drugiego nagranego wspólnie z Sin Fang oraz Örvarem Smárasonen (múm). Obecnie powracająca z urlopu macierzyńskiego artystka pracuje nad nowym materiałem.

 

Sóley w swej karierze pracowała także nad muzyką i dźwiękiem dla teatru, a także filmów, programów radiowych, dzieł tanecznych i filmów krótkometrażowych. Jest wykładowcą kompozycji muzycznej w Islandzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Sóley | Warszawa | 9 czerwca 2024, Niedziela, NIEBO

Biletomat.pl
99 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →