Sacrum non Profanum: Koncert Muzyki Ukraińskiej

Sacrum non Profanum: Koncert Muzyki Ukraińskiej | Szczecin

24 czerwca 2024, Poniedziałek

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, Szczecin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Victor Kosenko – Koncert fortepianowy

Wykonawcy:

Lwowska Orkiestra Filharmonii Narodowej Ukrainy im. Myroslawa Skoryka

Volodymyr Sivokhip – dyrygent

Violina Petryczenko – fortepian

——————————–

SACRUM NON PROFANUM 2024

Koncerty dedykowane Kobietom i Dzieciom Ukrainy

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum, organizowany jest nieprzerwanie od 2005 roku przez Pomorskie Stowarzyszenie Instrumentalistów „Academia” w Szczecinie. Tegoroczna XX edycja Festiwalu realizowana jest pod hasłem Muzyka łączy Narody – Arcydzieła Muzyki Filmowej i dedykowana jest ponownie cichym bohaterom wojny u naszych wschodnich sąsiadów – kobietom i dzieciom Ukrainy.

W tym roku patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Małgorzata Kidawa-Błońska – marszałkini Senatu RP, Joanna Scheuring Wielgus – sekretarz stanu w MKiDN, Adam Rudawski – wojewoda zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz – marszałek województwa zachodniopomorskiego i Piotr Krzystek – prezydent miasta Szczecin.

Partnerami przedsięwzięcia są: PSI Academia, Lwowska Orkiestra Filharmonii Narodowej Ukrainy, Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, Konsulat Honorowy Ukrainy w Szczecinie, Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina, Szczecińska Agencja Artystyczna, Akademia Sztuki, SAIL International School, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu, DK Krzemień, DK 13 Muz, Filharmonia im. M. Karłowicza oraz Książnica Pomorska im. St. Staszica w Szczecinie.

Festiwal inaugurują dwa wydarzenia: koncert kameralny – Vivaldi Forever oraz wernisaż wystawy

pt. Preludium i Fuga, czyli narodziny PSI Academia i XX lat Festiwalu, które zaplanowane zostały na 15 czerwca o godz. 12:00 w sali Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej im St. Staszica w Szczecinie. Koncerty z Arcydziełami Muzyki Filmowej odbędą się 22.06. o godz. 19:00 w amfiteatrze im. M. Grechuty w Świnoujściu oraz 23.06. o godz. 16:00 w amfiteatrze im. H. Majdaniec w Szczecinie. Festiwal zakończy 24.06. o godz. 19.00 koncert muzyki ukraińskiej w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, a gośćmi specjalnymi Festiwalu będą artyści Lwowskiej Filharmonii Narodowej Ukrainy.

————————–

Bilet ulgowy przysługuje osobom do 15 roku życia.

Sacrum non Profanum: Koncert Muzyki Ukraińskiej | Szczecin | 24 czerwca 2024, Poniedziałek, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Biletomat.pl
40 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →