Powrót do Ogrodu - wystawa fotografii Janusza Foglera

Powrót do Ogrodu – wystawa fotografii Janusza Foglera

2 grudnia 2022, Piątek

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, Szczecin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

02.12.2022, 18:00

Wstęp na podstawie zaproszeń.
Zaproszenia dostępne w kasie Filharmonii od dnia 28.11.2022 r.

„Fotograficzne obrazy, studium koloru, wchodzenie w głąb prześwietlonej barwy. Zdjęcia kwiatów oglądanych w różnych porach dnia, w różnym świetle, pod różnym kątem, nieostre -tworzące kolorystyczne odkrycia, nad którymi fotograf, inaczej niż malarz, nie ma pełnej kontroli. Nie wie, jaką barwę uzyska, odkrywa ją za pośrednictwem uważnej obserwacji rejestrowanej przez aparat.
Najnowsze fotografie Janusza Foglera, podobnie jak ogród, w którym powstały, pozostają poza czasem, poza aktualnością. Stanowią materializację stanu kontemplacji, wyraz fascynacji fenomenem widzenia i stale ponawianym pytaniem: dlaczego tak to widzimy, i co wynika z inspiracji tak widzianą, zapośredniczoną przez kamerę, materią.”
Zofia Jabłonowska-Ratajska

Janusz Fogler – fotograf, wydawca, dziennikarz, profesor sztuk plastycznych. Autor wielokrotnie nagradzanych książek i albumów fotograficznych. Jego zdjęcia były publikowane w kraju i za granicą, a także prezentowane na wielu wystawach. Był współzałożycielem i wykładowcą Wyższej Szkoły Sztuk Wizualnych i Nowych Mediów w Warszawie oraz współtwórcą i dziekanem Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od czerwca 2022 jest Przewodniczącym Rady Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →