Polski Piach • Koncert w DZiKu

Polski Piach • Koncert w DZiKu

15 września 2022, Czwartek

DZiK

Belwederska 44 A, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Było leniwe Południe, nadszedł czas na Północ. Zespół Polski Piach to muzycy z kręgu warszawskiej sceny muzyki improwizowanej i środowiska Lado ABC. Po pierwszym, bardzo dobrze przyjętym przez krytykę, albumie „Południe”, utrzymanym w tonie pierwotnego, pustynnego bluesa, zespół robi kolejny krok, przedstawiając nowy album -nagrany w nieco odmiennym składzie: Patryk Zakrocki – gitary, Piotr Mełech – klarnet basowy oraz Piotr Domagalski – basetla.
Tytuł albumu – „Północ” oddaje ciemną, gęstą atmosferę nowych kompozycji, opartych na bluesowej pulsacji gitary ale odnoszących się zarówno do polskiego sonoryzmu jak i folku. Album ukazał się w czerwcu 2022, nakładem wydawnictwa Gusstaff Records w wersji CD, a na limitowanym winylu w Don’t sit on my vinyl, także w ultralimitowanym nakładzie z dodatkową EPką.
„ Blues as if Penderecki was writing blues”
Northern Blues Music
„Formacja Polski Piach nie kopiuje patentów Roberta Johnsona czy Ali Farka Toure. Szuka swojego miejsca na muzycznej mapie. Gra oszczędnie, niezwykle interesująco i dostosowuje charakter muzyki do rejonów, w których powstaje.”
Piotr Wojdat
„Somewhat chill, yet presenting an underlaying plane of dark- and noir’esque-ness, garnished with bits of Jazz, a slow, heartbeat-like pulse and a timeless attitude that makes this album a worthwhile investment for now and ever.”
Nitestyles.de
„Brzmienie basetli stanowi idealny klej dla całej struktury, wiążąc ze sobą dwa pozostałe głosy. A że słucha się tego dobrze, to pewnie najmniejsze zdziwienie.”
B. Chaciński
„If Depeche Mode ever decide to record an all acoustic version of „Delta Machine” I personally would want it to sound like it this one. Recommended. Instant classic. Immediate favorite.”
Base.djunkiii
„Muzyka wyciszenia i harmonii”
„Zaufali też wyłącznie instrumentalnej formule, co pozwalam sobie uznać za wartość szczególną. Obronili swe piękne, choć czasami kruche melodie przez pokusą „upiosenkowienia”. Uwierzyli, że muzyka pozbawiona tekstu też może opowiadać historie. I także dzięki temu nagrali tak świetną płytę.”
Tomasz Janas
Tomasz Janas
(…) „…płytę trzeba mieć, bo to ewenement. Lech Janerka śpiewa do dziś na koncertach: „wyobraź sobie, że zawsze masz czas” – jeśli takie wyobrażenie przychodzi komuś z trudem, to Południe oferuje pomoc”.
Maciej Geming
Ze Słuchu
……………………………………………………………………………………….
Dom Zabawy i Kultury DZiK, Belwederską 44a
☠︎ 15.09
☠︎ Bramka od 20:00
☠︎ Bilety na wejściu: 40 złotych

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →