Mordercy, którym ufamy-w mundurze, sutannie i lekarskim kitlu. Wykład Renaty z Worka Kości

Mordercy, którym ufamy-w mundurze, sutannie i lekarskim kitlu. Wykład Renaty z Worka Kości

2 kwietnia 2024, Wtorek

Worek Kości

Bagatela 10, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Premiera w Worku Kości!
Dlaczego ufamy osobom, które noszą na sobie mundur? Czemu powierzamy swoje sekrety i życie duchownym i lekarzom? Zwykle bez zastanowienia.
Zapraszamy na nowy wykład Renaty z Worka Kości o mordercach, którzy wykorzystywali siłę autorytetu i władzy, a przede wszystkim zaufanie, jakie wzbudzała ich profesja.
Jak zawsze na początku spora dawka teorii – zaskakujące eksperymenty i badania psychologiczne, poparte następnie przykładami szczególnie wyrafinowanych zabójców, którym zaufały ofiary.
O tych zagadnieniach i nie tylko o tym opowie Wam Renata Kuryłowicz.
Zapraszamy!
Renata Kuryłowicz / Renata z Worka Kości – specjalizuje się w temacie nekrofilii i kanibalizmu, tworzy podcast, pisze i opowiada o antropologii śmierci, zbrodniach, egzekucjach i prawdziwej makabrze. Historyczka sztuki. Znawczyni tematyki z zakresu kryminalistyki i kryminologii. Autorka bloga i podcastu „true crime” „Zbrodnie bez cenzury” (dostępny na YT i platformach audio) oraz „Czarna Seria” i „Lady Killers. Jak zabijają kobiety” (dostępny na platformie Audioteka).
Twórczyni pierwszego na świecie domu burleski i kryminału, a zarazem autorskiego cocktail baru Worek Kości (powstał w 2017r.). Wieloletnia wydawczyni książek z doświadczeniem kierowania działem redakcji prozy zagranicznej (Prószyński i S-ka), literatury non-fiction (Świat Książki) oraz prowadzenia wydawnictwa jako współwłaścicielka (Wyd. Albatros).
Publikowała w polskiej edycji Playboya, w Magazynie Mademoiselle, na łamach Law Business Quality, Nowej Fantastyki oraz na Natemat.pl, Onet.pl i Elle Polska.
Prowadziła zajęcia z kobietami osadzonymi w warszawskim Areszcie Śledczym na Grochowie w ramach programu resocjalizacji.
——————————————————-
Zapraszają: Worek Kości i Renata z Worka Kości
Cocktail Bar Worek Kości, lokal dla Gości 18+
ul. Bagatela 10, Warszawa
Otwarcie drzwi: godz. 17:00
Start wykładu godz. 19:00
TYLKO DLA DOROSŁYCH. BEZ REZERWACJI MIEJSC.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →