Mimesis. Agnieszka Sejud

Mimesis. Agnieszka Sejud

31 grudnia 2021, Piątek

Recepcja

Ruska 46a, Wrocław

Start: godz. 10:00

Podziel się:

Mimesis
wystawa Agnieszki Sejud
wernisaż: 2.10.2021, godz. 19.00
Circle / triangle modern art gallery
Klubokawiarnia Recepcja
podwórko Ruska 46a
Spróbuj mnie kontrolować tak, jak kontrolujesz tsunami. Jestem energią, nie można mnie ujarzmić. Jak wirus – zawsze znajdę sposób, by przetrwać. Nawet wybrakowana, okaleczona, zgwałcona. Choć moim celem jest kwitnąć. Możesz mi zniszczyć życie, lecz mnie nie zabijesz. Jestem każdą z nas. Zawieram w sobie wszystkie. Jestem jednością. Jestem nieskończoną siłą witalną, odrosnę jak chwast. Możesz mnie wyciąć, pojawię się w innym miejscu. Możesz mnie uciszyć, inaczej opowiem swoją historię. Możesz mnie uwięzić, w końcu się wydostanę. W imię władzy i pieniędzy zabijasz, wyzyskujesz, karmisz się nieszczęściem i niepewnością. Próbujesz zniszczyć cały świat. Nie pozwolę na to.
Zamknąłeś nas w klatce na wiele lat, ogłosiłeś swoją nadrzędność.
Zgadnij co? Beze mnie nie przetrwasz.
***
MIMESIS to wystawa rozproszona w przestrzeni miejskiej. Wykorzystując tradycyjne nośniki reklamowe, oddaje głos tym, które są uciszane i pozbawiane praw: prawa do decydowania o własnym ciele, prawa do zarządzania własnym życiem i pisania własnej historii, prawa do głosu. To także opowieść o stereotypach płciowych, normach, kliszach, oczekiwaniach społecznych i wynikającej z nich opresji wobec jednostki. O niedoreprezentacji kobiet w sferze publicznej i polityce, niewidzialnej pracy opiekuńczej i niezgodzie na zastane, patriarchalne struktury.
MIMESIS kwestionuje sposoby reprezentacji płci, ich binarny podział, utarte schematy prezentowania i postrzegania ciała. Jest próbą wytworzenia własnego spojrzenia, oddania głosu żeńskości.
Projekt prezentowany był przez cały wrzesień, w różnych lokalizacjach rozproszonych we Wrocławiu jako część programu TIFF Festival 2021. W Circle / triangle modern art gallery prezentujemy jej ostatnią odsłonę.
Artystka: Agnieszka Sejud
Współpraca kuratorska: Klementyna Sęga
Kuratorka galerii: Agata Grzych
Organizator: TIFF Festival / TIFF Collective
Współorganizator: Strefa Kultury Wrocław, Klubokawiarnia Recepcja, Circle / triangle modern art gallery
Współfinansowane przez: Gmina Wrocław


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →