KUBAŃSKI KARNAWAŁ Z MUSIC OF BUENA VISTA

3 lutego 2023, Piątek

Stary Klasztor

Purkyniego 1, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

KUBAŃSKI KARNAWAŁ Z MUSIC OF BUENA VISTA
Stary Klasztor zaprasza w karnawałowy piątek 3 lutego na spotkanie z gorącą kubańską muzyką!
KUBAŃSKI KARNAWAŁ Z MUSIC OF BUENA VISTA poprowadzi dobrze znany wrocławskiej publiczności zespół The Cuban Latin Jazz z gościnnym udziałem Yaremi Kordos, fenomenalnej wokalistki rodem z Hawany
Podczas koncertu będziecie mieli przyjemność posłuchać zarówno największych hitów muzyki kubańskiej jak i utworów zespołu „Roland Abreu &The CubanLatin Jazz”
W przerwie między koncertowymi setami oraz po występach na scenie zapraszamy na imprezę z kubańskim DJ-em, który w latynoskich rytmach kontynuować będzie karnawałowy wieczór.
Roland Abreu & The CubanLatin Jazz jest międzynarodową formacją prowadzoną przez urodzonego w Hawanie kontrabasisty Rolanda Abreu. Zespół z powodzeniem zdobywa uznanie krytyków i publiczności oraz nagrody na najważniejszych festiwalach jazzowych. Kwartet już w kwietniu 2022 roku ruszy w trasę koncertową, podsumowującą pięć lat swojego istnienia. Zaledwie w ciągu kilku lat „Roland Abreu & The CubanLatin Jazz” wydali dwie płyty, zagrali setki koncertów w Polsce i w Europie, zrealizowali szereg projektów oraz koncertów takich jak „Music of Buena Vista” oraz “Roots Orchestral”.
Kwartet łączy w sobie latynoski jazz i fusion z elementami tradycyjnej muzyki z Kuby. Robi to w barwny i wirtuozerski sposób. W muzyce zespołu można odnaleźć również wpływy słowiańskie i klasyczne, co czyni „Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz” niezwykle oryginalnymi.
Gościnnie podczas koncertu wraz z zespołem wystąpi fenomenalna Yaremi Kordos – znakomita wokalistka rodem z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu.
Roland Abreu jest kontrabasistą i kompozytorem urodzonym na Kubie, gdzie ukończył konserwatorium muzyczne. Ten młody muzyk rozpoczął profesjonalną pracę już w wieku lat 16. Roland przeniósł się do Wrocławia, gdzie mieszka i gdzie ukończył Akademię Muzyczną. Obok lidera trzon zespołu stanowią Taras Bakovskiy (saksofonista ukraińskiego pochodzenia, uczeń Piotra Barona), pianista Paweł Kukuła (studiuje w klasie Kuby Stankiewicza na Akademii Muzycznej we Wrocławiu) oraz cudowne dziecko perkusji Dominik Jaske. Młodzi artyści to wybitni instrumentaliści i barwne osobowości sceniczne.
3.02.23 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
KUBAŃSKI KARNAWAŁ Z MUSIC OF BUENA VISTA
Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos
miejsca siedzące: 90 zł – I pula
miejsca stojące/tańczące: 65 zł – I pula

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →