Free Blues Band - Special Blues Show i Tribute to Deep Purple | SZCZECIN

Free Blues Band – Special Blues Show i Tribute to Deep Purple | SZCZECIN

10 maja 2024, Piątek

Dom Kultury

Ul. Krzemienna 10, Szczecin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Nieodłączną częścią działalności zespołu Free Blues Band były regularne koncerty we Free Blues Club w Szczecinie, które w miarę możliwości odbywały się w jeden z piątków każdego miesiąca od 32 lat.

Po likwidacji klubu, postanowiliśmy na prośby naszych bywalców i fanów zorganizować serię koncertów pod szyldem Free Blues Club wraz z okolicznymi ośrodkami kultury. Jako pierwszy we współpracy z jednym z najlepszych : D.K. Krzemień !

To właśnie tam, do Sali Widowiskowej, Free Blues Band zaprasza swoich fanów na niezapomniane muzyczne doświadczenia by poczuć ducha bluesa i głębokiej purpury jak to we Free Blues Club bywało !

Wkrótce inne i jak wszystko dobrze pójdzie to na jesień zaczniemy w nowym Free Blues Club.

FREE BLUES BAND

Niegasnący Blask Polskiego Bluesa

Free Blues Band to ikona polskiej sceny bluesowej, która od ponad czterech dekad rozgrzewa serca swoich słuchaczy. Grupa, założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 roku, prezentuje muzykę pełną ekspresji, łączącą w sobie elementy rhythm and bluesa, soul, funky oraz wybrane obszary jazzu. Charakteryzuje się nie tylko unikatowym brzmieniem, ale również bogatym repertuarem, który obejmuje zarówno autorskie kompozycje, jak i brawurowo wykonane covery utworów Jimiego Hendrixa oraz Deep Purple, nadając im bluesowy sznyt.

Zespół jest dumny z posiadania w swoich szeregach wyjątkowej artystki – Agnieszki Malcherek, która zachwyca publiczność swoją grą na oryginalnych organach Hammonda, czyniąc Free Blues Band jedyną taką formacją w Polsce. Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Przez lata swojej działalności, Free Blues Band zdobył tytuły laureatów na niemal wszystkich festiwalach muzyki rockowej i bluesowej w Polsce, rozpoczynając od 1983 roku. Ich wyjątkowość i umiejętność interpretacji sprawiły, że współpracowali z legendarnymi postaciami polskiej i światowej sceny muzycznej, w tym z Tadeuszem Nalepą, z którym zespół związany był aż do ostatnich lat życia artysty. Nalepa, koncertując wyłącznie z Free Blues Band w ostatnich trzech latach swojego życia, zagrał swój ostatni koncert właśnie z nimi, 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Ich talent i uniwersalność pozwoliły na dzielenie sceny i występowanie przed takimi międzynarodowymi gwiazdami jak Taj Mahal, Chris Farlowe z Colosseum, Steve Morse i Ian Paice z Deep Purple, a także z polskimi muzykami: Stanem Skibą, Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johnsonem, Janem „Izba” Izbińskim czy Sławkiem Wierzcholskim. Free Blues Band otwierał również koncerty dla Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals, Scotta Hendersona, Johnnego Wintera i TM Stevensa, co świadczy o ich ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym.

Dzięki swojej pasji, talentowi i nieustającej pracy, Free Blues Band utrzymuje wysoki poziom muzyczny, jednocześnie rozwijając i promując blues w Polsce i za granicą. Ich muzyka, pełna życia i emocji, stanowi most łączący pokolenia, a każdy koncert to nowa historia napisana dźwiękami, która pozostaje w sercach słuchaczy na długo.

Sklad zespolu:

Andrzej Malcherek – guit. voc.

Agnieszka Malcherek – hammond organ

Mateusz Pawelec – bass guit.

Dariusz Kamiński – drums

www.freebluesband.pl

Trochę z Lauby : www.youtube.com/watch?v=KialyT8fuco

Oficjalny kanał na You Tube -nagrania

www.youtube.com/@freebluesband9469

Free Blues Band – Special Blues Show i Tribute to Deep Purple | SZCZECIN | 10 maja 2024, Piątek, Dom Kultury

Biletomat.pl
40 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →