DIKANDA - Koncert Jakiego Nie było! | Szczecin

DIKANDA – Koncert Jakiego Nie było! | Szczecin

12 kwietnia 2024, Piątek

Nowa Dekadencja Szczecińskie Centrum Kultury

Ul. Partyzantów 2, Szczecin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

12.04.2024r. w Nowej Dekadencji w Szczecinie DIKANDA zagra niepowtarzalny koncert pt. „Koncert Jakiego Nie Było!”

Niepowtarzalność tego koncertu opierać się będzie na jego repertuarze. To nie zespół będzie decydował jakie utwory z twórczości DIKANDY zostaną zaprezentowane na scenie a….PUBLICZNOŚĆ!!!

To będzie koncert z rodzaju „THE BEST OF”, którego jedynym reżyserem będzie PUBLICZNOŚĆ!

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA!

DIKANDA to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 9 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym “Płyta roku” niemieckiego czasopisma “Folker” przyznana w 2005 roku za “Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – “dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

Na scenie Nowej Dekadencji wystąpią:

Anna Witczak-Czerniawska – śpiew, akordeon

Katarzyna Bogusz – śpiew

Dominik Bieńczycki – skrzypce

Szymon Bobrowski – trąbka

Grzegorz Kolbrecki – kontrabas

Daniel Kaczmarczyk – bębny

Piotr Rejdak – gitara.

Organizator i producent koncertu: Nowa Dekadencja – Szczecińskie Centrum Kultury

DIKANDA – Koncert Jakiego Nie było! | Szczecin | 12 kwietnia 2024, Piątek, Nowa Dekadencja Szczecińskie Centrum Kultury

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →