Ciśnienie na muzykę: koncert Acoustic Guitar Trio – Piotr Domagała i Martin Wesely

Ciśnienie na muzykę: koncert Acoustic Guitar Trio – Piotr Domagała i Martin Wesely

23 września 2022, Piątek

Ośrodek Kultury Wieża Ciśnień

Górnośląska 66A, Kalisz

Start: godz. 19:00

Podziel się:

 

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Gratka dla miłośników gitarowego brzmienia. Duet Martin Wesely i Piotr Domagała to połączenie gitary klasycznej i jazzowej.
Europejski projekt zrodzony z chęci odkrywania nowych horyzontów muzycznych. Umiejętnie łączy piękno gitarowej muzyki klasycznej z energią świata jazzu, folku i flamenco.
W oryginalnych utworach można usłyszeć wpływy ludyczne z ojczyzn obu muzyków oraz innych krain europejskich, zwłaszcza gitarowej Andaluzji.

Zespół tworzą znakomici i uznani wirtuozi gitary. Martin Wesely jest mistrzem gitary klasycznej, absolwentem wiedeńskiego konserwatorium, uczniem Alberto Ponce`a.
Koncertuje na najważniejszych europejskich scenach. Piotr Domagała, ceniony wirtuoz gitary jazzowej i akustycznej, kompozytor znany z wielu oryginalnych projektów muzycznych.
W dorobku koncertowym ma m.in. występ na scenie NOSRP z samym Patem Methenym.

Artyści prezentują autorski program. Kompozycje podkreślają piękno gitary wydobywając bogactwo brzmień i niesamowitą energię jaką daje tylko ten instrument.
Wybierz się na wyprawę w świat współczesnej muzyki gitarowej.

Martin Wesely – gitarzysta, kompozytor, kształcił się w konserwatorium w Innsbrucku oraz na „Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien”, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem i otrzymał honorową nagrodę austriackiego ministerstwa kultury.
Odbył też studia podyplomowe w Paryżu w „Ecole Normale de Musique et Danse de Paris” u Alberto Ponce. Z sukcesami realizuje się jako gitarzysta klasyczny, w szczególności w projektach z muzyką kameralna.
Światowy sukces odniósł z międzynarodowym kwartetem gitarowym „Guitar4mation”.
Prowadzi też autorskie projekty z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej – „Carlos Martin y sus Caballeros”, „Stringtango”, gdzie interpretuje wraz z kontrabasem i perkusją różne gatunki na gitarze akustycznej.
Oprócz działalności koncertowej, tworzy muzykę do teatru i słuchowisk. Wydał 9 płyt CD z własnymi projektami i nagraniami dla telewizji austriackiej, polskiej, włoskiej i francuskiej.

Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu, muzyki współczesnej oraz folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych.
W swoim dorobku ma pięć autorskich płyt wysoko ocenionych przez publiczność i krytykę. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Słowacja, Francja) i polskich scenach muzycznych.
Debiutował nagraniem swojego kwartetu Szy-Szy Kaan Jazz Group „In time”(2005), później ukazały się płyty „Slavonic Tales”(2009) oraz „Pnącza”(2013), nagrane z Adamem Kawończykiem i Sławkiem Bernym.
W 2016 roku wspólnie ze światowej sławy Kwartetem Śląskim (laureaci Gramophone Classical Music Awards) zrealizował awangardowy projekt „Chowańce”.
Z kolei w 2019 roku w wiedeńskim wydawnictwie SessionWorkRec.com ukazała się płyta międzynarodowego projektu „A handful of AccepDance” – Wesely / Domagała/ Schiffer/ Dyyak/ Hupfauf.
Jako gitarzysta współpracował z gigantami jazzowej sceny muzycznej – m.in. wziął udział w światowej premierze projektu Pat Metheny & NOSPR (2019). Koncertował z amerykańską wokalistką Marguerite Juenemann (Grammy Award Nominee), bluesmanką Caren Caroll,
niemieckim improwizatorem Richardem Ortmannem, także z wieloma znakomitymi artystami polskiej sceny muzycznej – m.in. Piotrem Wojtasikiem, Lechem Dyblikiem, Krystyną Prońko.
Współpracuje także z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem AST. Koncertował na wielu polskich i europejskich festiwalach muzycznych.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Ciśnienie na muzykę: koncert Acoustic Guitar Trio – Piotr Domagała i Martin Wesely | 23 września 2022, Piątek, Ośrodek Kultury Wieża Ciśnień

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →