TOP 10: muzyka, seriale, filmy wydarzenia – na co czekamy w sierpniu 2021

Podziel się newsem:

Czego posłuchać, co obejrzeć albo gdzie być w sierpniu? Sprawdźcie nasze comiesięczne zestawienie najciekawszych premier i wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę.

Muzyka – sierpień 2021

13 sierpnia – Jungle – Love In Stereo

jungle love in stereo
Jungle – Love In Stereo – okładka albumu

Jungle szykują się do wydania swojej trzeciej płyty – Love In Stereo. Brytyjski duet producencki spędził ostatni rok zamknięty w studiu i pojawił się z albumem afirmującym życie, muśniętym słońcem i rozpalającym parkiet. Wydawnictwo promują single Keep Moving, Talk About It, Romeo z Basem i najnowszy Truth. Krążek można zamawiać w preorderze z oficjalnej strony zespołu. 

13 sierpnia – Tymek – Popularne

Tymek - Popularne
Tymek – Popularne – okładka albumu

Popularne to kontynuacja kultowej już płyty Tymka Klubowe. Na krążku nie znaleźli się żadni goście – za to za produkcje odpowiadają topowi polscy producenci. Poznaliśmy już klubowe single na bitach Barnima (Deweloper)Magiery (Pleasure), Favsta (Cielo Blu), Urbanskiego (Sophia Loren), 1988 (Frisbee), Fouxa (Marilyn Monroe) oraz BeMelo (Dziecko). Oprócz nich, tracklistę Popularnych zasilą również: Nocny, Barto’cut12, Kubi Producent, 2latefor, Deemz, PhamKacezetClearmind oraz zwycięzca konkursu producenckiego. Nie przegapcie tej premiery!

20 sierpnia – Lorde – Solar Power

Lorde powraca z wyczekiwanym, trzecim albumem – Solar Power. Na wydawnictwie wyprodukowanym przez Jacka Anotnoffa, znajdzie się 12 utworów.

Mój nowy album jest celebracją naturalnego świata, próbą uwiecznienia głębokich, transcendentnych uczuć, które przeżywam, gdy jestem na zewnątrz. W czasach pełnych bólu, żalu, głębokiej miłości i dezorientacji, szukam odpowiedzi w naturze. Nauczyłam się głębokich wydechów i nastrajania się. Album jest efektem tego podejścia.

mówi Lorde

Album zapowiadają single Solar Power i Stoned at the Nail Salon.

Seriale – sierpień 2021

4,5,6 sierpnia – Obama: Ku doskonalszej unii – HBO GO

Trzyczęściowa produkcja dokumentalna Obama: Ku doskonalszej unii przedstawia życiową drogę prezydenta Baracka Obamy oraz wyzwania wpisane w budowanie bardziej inkluzywnej Ameryki.

Pierwsza część pokaże dzieciństwo Baracka Obamy, którego wychowywali samotna matka z Kansas i jego biali dziadkowie, pierwsze dni w szkole na Hawajach, studia na Uniwersytecie Columbia i wydziale prawa na Harvardzie. Druga część dokumentu jest zapisem kolejnego etapu życiowej drogi Obamy – od zgłoszenia kandydatury do zaprzysiężenia na prezydenta w listopadzie 2008 roku, przez przeszkody i sukcesy podczas jego kampanii. Część trzecia jest poświęcona latom spędzonym w Białym Domu oraz przeszkodom, jakie Obama musiał pokonać, żeby przeforsować swoją sztandarową reformę systemu opieki zdrowotnej w naznaczonym głębokimi podziałami Kongresie.

Sprawdź: HBO GO: „Szczęściara”, „300”, „Idealna 10-tka”, „Narodziny gwiazdy”, czyli co nowego w sierpniu 2021

25 sierpnia – Clickbait – Netflix

Clickbait to ośmioodcinkowy miniserial, którego fabuła przedstawiona jest z różnych punktów widzenia. Ten wciągający thriller przygląda się temu, jaką rolę w podsycaniu naszych najbardziej niebezpiecznych i nieujarzmionych impulsów odgrywają media społecznościowe, odsłaniając przy tym coraz szerszą przepaść dzielącą nasze wirtualne i rzeczywiste życia.

Filmy – sierpień 2021

13 sierpnia – Respect

Wcześnie osierocona córka, nastoletnia matka, amerykańska ikona muzyki. Wielka diwa, pierwsza kobieta włączona do Rock and Roll Hall of Fame, królowa muzyki soul – Aretha Franklin. Zachwycała już jako dziecko śpiewając w kościele swojego ojca (w roli pastora C. L. Franklina – Forest Whitaker), renomę zyskała jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności, ale żeby zdobyć powszechne uznanie i szacunek musiała znaleźć swoje własne brzmienie i wypuścić prawdziwy hit. Fenomenalne Respect zdobyło szturmem listy przebojów i zapewniło jej nieśmiertelną sławę. Film Respect opowiada zadziwiającą, lecz prawdziwą historię kobiety, która swoim anielskim głosem rzuciła na kolana cały świat. W roli głównej Jennifer Hudson.

23 sierpnia – Wiedźmin: Zmora wilka – Netflix

Wiedźmin: Zmora wilka to film anime przedstawiający świat „Wiedźmina” z szerszej perspektywy. Bohaterem tej historii jest późniejszy mentor Geralta – Vesemir – młody wiedźmin, który wyrwał się z biedy, aby zabijać potwory na zlecenie. Jednak gdy dziwny nowy potwór zaczyna terroryzować targane polityczną zawieruchą królestwo, Vesemir musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości.

Sprawdź także: Netflix: „Wiedźmin: Zmora Wilka”, „Sweet Girl”, „Bez pożegnania”, „Pani Dziekan”, czyli co nowego w sierpniu 2021

Wydarzenia – sierpień 2021

5 sierpnia – Fryderyk Festiwal 2021

5 sierpnia w Netto Arena Szczecin odbędzie się gala rozdania najważniejszych nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu. Oprócz ogłoszenia zwycięzców, na scenie zobaczymy występy najpopularniejszych polskich artystów. O szczegółach przeczytacie tutaj.

Fryderyk festiwal 2021 sierpień

6-28 sierpnia – trasa Męskie Granie 2021

Tegoroczne Męskie Granie zawita do czterech polskich miast. Podczas każdego z wydarzeń odbędą się cztery solowe koncerty, a zwieńczeniem wieczoru będzie występ zespołu Męskie Granie Orkiestra. W piątki będzie można usłyszeć Męskie Granie Orkiestra 2020, a w soboty przed publicznością zaprezentuje Męskie Granie Orkiestra 2021. Line-up poszczególnych koncertów znajdziecie tutaj. Posłuchajcie tegorocznego hymnu – I ciebie też, bardzo w wykonaniu Darii Zawiałow, Dawida Podsiadło i Vito Bambino.

19 sierpnia – Lech Polish Hip-Hop Music Awards

19 sierpnia w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się pierwsza gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Twórcy hip-hopowi otrzymają statuetki w 18 kategoriach, a wydarzenie uświetnią występy artystów. Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

Aplikacja Tango partnerem Lech Polish Hip-Hop Music Awards

Czego posłuchać, co obejrzeć albo gdzie być w sierpniu? Sprawdźcie nasze comiesięczne zestawienie najciekawszych premier i wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w […]

Lech Polish Hip-Hop Music Awards | 19 sierpnia, Hala Stulecia, Wrocław

Biletomat.pl
69 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →