Lorde prezentuje nowy singiel z nadchodzącej płyty i jej biodegradowalne wydanie

Podziel się newsem:

Stoned at the Nail Salon to tytuł nowego singla Lorde zapowiadającego jej nadchodzący album Solar Power, którego artystka nie wyda na CD. Sprawdźcie szczegóły!

Solar Power Lorde soundtrackiem tegorocznego lata

Premiera trzeciego albumu nowozelandzkiej wokalistki Lorde, na który przyszło nam czekać aż cztery lata, nadchodzi coraz większymi krokami. Krążek do tej pory zwiastował tytułowy singiel Solar Power, wzbudzający niemało emocji, bowiem swoją wakacyjną, beztroską energią od razu podbił serca fanów artystki, jednocześnie wielu z nich w warstwie muzycznej doszukało się sporych inspiracji przebojem Freedom! ’90 George’a Michaela.

Lorde – Solar Power, posłuchaj singla!

Lorde filozofuje w nowym singlu z albumu Solar PowerStoned at the Nail Salon

Dziś poznaliśmy kolejną odsłonę nowej Lorde, tym razem zgoła odmienną. Zarażający swoją pozytywną energią vibe utworu Solar Power przeszedł łagodnie w ujmujące, subtelne, balladowe dźwięki, oparte na delikatnym akompaniamencie gitary, które słyszymy w najnowszym singlu artystki – Stoned at the Nail Salon.

Prosta produkcja to jednak jedynie tło dla głębokich refleksji i ważnych tematów dotyczących śmiertelności, dorastania i życia z dala od mediów społecznościowych, które artystka porusza w swojej najnowszej, introspektywnej piosence. Sama autorka mówi o singlu:

Ta piosenka jest rozmyślaniem o starzeniu się, osiedlaniu się w domu i kwestionowaniu tego, czy podjąłeś w życiu właściwe decyzje. Myślę, że wiele osób zaczyna zadawać sobie te pytania w moim wieku, a pisanie tego tekstu było dla mnie bardzo pocieszające i mam nadzieję, że będzie on rezonować również z innymi.

Lorde Stoned at the Nail Salon
Lorde

Singiel Stoned at the Nail Salon wyjaśnia również między wierszami, dlaczego artystka postanowiła zniknąć z przestrzeni social mediów, co – jak sama przyznała w wywiadzie dla Apple Music 1 – nie było takie łatwe, bowiem artystka obawiała się, że świat o niej zapomni.

Właśnie z tego zrodziła się ta piosenka. To była niepewność w stylu „Och, nikt mnie nie widział od wieków. Nie opublikowałam zdjęcia, na którym wyglądam fajnie. Jakbym została daleko w tyle.” Oczywiście sporo czasu zajęło mi nauczenie się żyć w ten sposób, ale dziś cieszę się z tego, że zostałam w tyle

– tłumaczy Lorde w wywiadzie z Zane Lowe.

Dodatkowo, w nowym singlu Lodre, podobnie jak w poprzednim, słyszymy nie tylko nowozelandzką artystkę. Wokalnie wspierają ją także Phoebe Bridgers, Clairo, Marlon Williams oraz James Millne, a za produkcję odpowiada ponownie Jack Antonoff! Posłuchajcie efektów tej współpracy!

Lorde – Stoned at the Nail Salon, posłuchaj singla

Lorde nie wyda albumu Solar Power na CD. Zamiast tego przygotowała ekologiczne rozwiązanie

Nowy album LordeSolar Power ukaże się już 20 sierpnia 2021 roku. Na półkach sklepowych nie znajdziecie jednak nowej płyty artystki. Lorde zrezygnowała bowiem z tradycyjnego tłoczenia płyt CD w trosce o środowisko, ponieważ, jak sama powiedziała w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu Billboard – jest gwiazdą popu i przemierza świat, jeżdżąc w trasy masywną maszyną, która pobiera zasoby i emituje emisje CO2.

To jednak nie znaczy, że nowy album Lodre nie doczeka się wersji fizycznej. Artystka postawiła na produkt jej własnego wynalazku, jakim jest w 100% biodegradowalny, specjalny eko box, który ma stanowić alternatywę dla CD. Jego zakup umożliwi pobranie albumu Solar Power wraz z bonusowymi utworami i dostępem do ekskluzywnych materiałów, dodatkowym plakatem, 32-stronnicowym bookletem i czterema limitowanymi kartami z grafikami.

Zobacz również: Lorde ogłosiła premierę eko albumu „Solar Power” – znamy szczegóły

Lorde Stoned at the Nail Salon Solar Power album
„Solar Power” -biodegradowalny box

Na samym początku procesu tworzenia tej płyty zdecydowałam, że chcę stworzyć środowiskową, przyszłościową alternatywę dla płyty CD. Chciałam, aby ten produkt był podobny rozmiarem, kształtem i ceną do płyt CD, znajdował się razem z nimi w środowisku detalicznym, ale różnił się czymś od reszty – pudełkiem bez plastiku, które zawiera mnóstwo dodatkowej treści wizualnej, pismo ręczne, ekskluzywne zdjęcia i kartę do pobrania albumu.

Ta karta umożliwia pobranie wysokiej jakości muzyki, dwóch ekskluzywnych utworów bonusowych i dostęp do kilku innych specjalnych niespodzianek. To jak zakup członkostwa do małego klubu, który jest zaangażowany w rozwijającą się ideę nowoczesnego albumu – mówi Lorde o swojej inicjatywie wydawniczej.

Jeśli jesteście jednak fanami klasycznych nośników – Solar Power ukaże się również na winylu, który także znajdzie się w 100% biodegradowalnym opakowaniu. Obie wersje albumu możecie zamawiać już teraz w sklepie na oficjalnej stronie artystki. Nie przegapcie tej jednej z ważniejszych w tym roku premier muzycznych!

Stoned at the Nail Salon to tytuł nowego singla Lorde zapowiadającego jej nadchodzący album Solar Power, którego artystka nie wyda na CD. Sprawdźcie szczegóły! Solar Power Lorde soundtrackiem tegorocznego lata Premiera trzeciego albumu nowozelandzkiej wokalistki Lorde, na który przyszło nam czekać aż cztery lata, nadchodzi coraz większymi krokami. Krążek do tej pory zwiastował tytułowy singiel Solar Power, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty Lato w Plenerze

Biletomat.pl
30 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →