fot. Live Nation

Lorde z wielkim (finansowym) gestem pro-choice


19 lipca 2022

Podziel się newsem:

Lorde to kolejna artystka, która opowiedziała się za wyborem w kwestii aborcji. Piosenkarka przekazała sporą sumę organizacji, która wspiera kobiety w USA.

Lorde – zwolenniczka wyboru

Zdelegalizowanie aborcji w USA od czasu wprowadzenia owych przepisów jest na językach całego świata. Cytując Pitbulla – been there, done that. Swojego czasu w Polsce to przecież również był temat zapalny, a Strajki Kobiet były naprawdę liczne i trwały bardzo długo.

Sprawa Stanów jest zdecydowanie bardziej zasięgowa, ale podobnie jak w Polsce, również tam głos w tej sprawie zabierają artyści. Olivia Rodrigo jasno podkreśliła, że jej zdaniem kobietom powinien zostać zagwarantowany wybór, tymczasem Halsey opowiedziała o własnym doświadczeniu, wyznając, że aborcja uratowała jej życie.

Jako kolejna zwolenniczka prawa do aborcji zadeklarowała się Lorde. Wokalistka z Nowej Zelandii postanowiła przekazać znaczną sumę pieniędzy na organizację The Brigid Alliance, wspierającą kobiety z USA.

Przeczytaj: Lorde prezentuje fanom niespodziankę. Zobaczcie jej teledysk do utworu The Path

Lorde aborcja
via Facebook/Lorde

33 tysiące dolarów dla kobiet

Lorde podczas swojego ostatniego koncertu w Londynie zdecydowała się wesprzeć amerykańską organizację zajmującą się aborcją, The Brigid Alliance. Udało jej się zgromadzić około 27 tysięcy funtów, co w przeliczeniu daje 33 tysiące dolarów. Artystka podziękowała fanom, którzy wzięli udział w koncercie w Alexandra Palace i wsparli akcję.

Chcę podziękować wszystkim, którzy byli w Ally Pally — zebraliście ponad 33 tysięcy dolarów dla The Brigid Alliance, bardzo wam za to dziękuję, jestem naprawdę wdzięczna. Czułam wasze wsparcie podczas tego koncertu, byłam wtedy naprawdę rozemocjonowana sprawą Roe versus Wade i cieszę się, że mogłam kopać, wściekać się i wypocić to z wami

– napisała artystka w swoim newsletterze.

Lorde to kolejna artystka, która opowiedziała się za wyborem w kwestii aborcji. Piosenkarka przekazała sporą sumę organizacji, która wspiera kobiety w USA. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Lorde – zwolenniczka wyboru Zdelegalizowanie […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →