fot. Ophelia Mikkelson Jones

Lorde ogłosiła premierę eko albumu “Solar Power” – znamy szczegóły


22 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Po hucznym powrocie Lorde wraz z jej pierwszym singlem od dawna, fani z wypiekami na twarzy wyczekują kolejnych informacji o nadchodzącej płycie. Wczoraj pojawiły się konkretne doniesienia – znamy już datę premiery oraz wiemy, że wydawnictwo będzie wspierane przez trasę koncertową. Z gorszych wieści? Solar Power nie będzie dostępny na CD.

Lorde – powolutku, po cichutku

Fani artystki z jednej strony muszą być przyzwyczajeni do jej tempa pracy, a z drugiej… wiadomo, jak jest. Kiedy tylko zaczynają się pierwsze plotki, atmosfera robi się konkretnie gorąca. Zwłaszcza, jeśli pogłoski finalnie okazują się prawdą i nagle przychodzi bum, a wraz z nim singiel oraz potwierdzenie: tak, będzie płyta.

Na Lorde czekaliśmy cztery lata i szczerze powiem, że po odsunięciu od siebie emocjonalności, tęsknoty i czasami też pewnej frustracji spowodowanej brakiem tych nowości, to taki trening cierpliwości robi naprawdę bardzo dobrze. To po prostu miłe, znowu zetknąć się z muzyką, która wyszła niespodziewanie, a sprawia naprawdę dużą radość. Uczucie pokroju otrzymania paczki, o której się zapomniało.

Solar Power ukazał się prawie dwa tygodnie temu i okazał się trafnym przerwaniem milczenia. Wymownym. I zachęcającym do już coraz bardziej zintensyfikowanego oczekiwania na płytę.

Lorde Solar Power
Lorde – “Solar Power”, okładka singla

Lorde i ekologia. Solar Power w wydaniu fizycznym tylko na winylu

Solar Power to numer na dobre rozpoczęcie lata. Jest idealnie bezstresowy, a przy tym przyjemniutki i jeśli miałabym porównać go do wakacyjnych przyjemności, to byłby, jak zanurzenie się w basenie przy ponad 30 stopniowym upale. Album Lorde o tym samym tytule ukaże się już 20 sierpnia i już teraz można zapisać się na jego pre-save.

Lorde – Solar Power

Krążek już można zamawiać w preorderze w kilku różnych wersjach. Dostępne są winyle oraz wydania specjalne na LP oraz box z digitalowym albumem Solar Power. W środku oprócz kodu do odsłuchu płyty w dobrej jakości znajdują się również dodatkowe materiały, bonus tracki oraz gadżety.

Na wczesnym etapie pisania tego albumu zdecydowałam, że chcę stworzyć środowiskową, przyszłościową alternatywę dla płyty CD.

– napisała artystka w informacji prasowej

Ponadto, Lorde ogłosiła swoją trasę koncertową obejmującą Stany Zjednoczone, Europę i Wielką Brytanię, Nową Zelandię oraz Australię. Bilety trafią do oficjalnej sprzedaży 5 lipca, natomiast zapisanie się na listę mailingową umożliwi zakup wejściówek już od 30 czerwca.

Lorde – Solar Power – tracklista

1. The Path
2. Solar Power
3. California
4. Stoned In The Nail Salon
5. Fallen Fruit
6. Secrets From A Girl (Who’s Seen It All)
7. The Man With An Axe
8. Dominoes
9. Big Star
10. Leader Of A New Regime
11. Mood Ring
12. Oceanic Feeling
13. Helen Of Troy
14. Hold NO Grudge

Po hucznym powrocie Lorde wraz z jej pierwszym singlem od dawna, fani z wypiekami na twarzy wyczekują kolejnych informacji o nadchodzącej płycie. Wczoraj pojawiły się konkretne doniesienia – znamy już datę premiery oraz wiemy, że wydawnictwo będzie wspierane przez trasę koncertową. Z gorszych wieści? Solar Power nie będzie dostępny na CD. Zobacz także Co obejrzeć […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →