"Popularne"

Tymek i 1988 rzucają „Frisbee” a Ty weź się do tego pobujaj


24 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Tymek nieoczekiwanie i bez wcześniejszej zapowiedzi puścił kolejny singiel ze swojej szesnastki Popularnych. Frisbee na bicie od 1988 rozkręci niejedną wiksę jeszcze przed premierą albumu.

Tymek we współpracy z topowymi producentami

Artysta zdaje się zupełnie od niechcenia prowadzi promocję swojego nadchodzącego albumu. Jedne single są szumnie zapowiadane, pojawiają się streamingowe pre-save’y, inne z kolei zaczynają hulać po sieci po cichu, bez żadnego wcześniejszego ogłaszania. Taktyka ciekawa, bowiem na te niecałe dwa miesiące przed premierą Popularnych, o Tymku cały czas się mówi. To szeroki kontent, bo przecież nie sam rap, ale kiedy już w retoryce pojawia się pomysł, by nie nazywać go raperem – bo to jednocześnie za dużo i za mało – wtedy on wypuszcza numer, przez który ponownie można go identyfikować właśnie z rapem.

Przeczytaj: Tymek prezentuje swoją „Popularną” szesnastkę

Wczoraj wieczorem na YouTube wleciał teledysk do utworu Frisbee, przedostatni track z nadchodzącego albumu artysty. Na Popularnych nie uświadczycie gości, jednak każdy numer powstał we współpracy z innym, cenionym producentem. Temu konkretnemu kawałkowi, sznyt dodał nie kto inny, a sam 1988, znany z dość obciążającego, szorstkiego, ordynarnego stylu. Niegdyś członek duetu Syny, obecnie solista oraz połowa tandemu W/88, przełamał zblazowany charakter Tymka i wrócił go do hip-hopu.

Tymek 1988 Popularne Frisbee
Tymek, 1988 – „Frisbee”

Frisbee złapiecie na letnich imprezach

Stylistycznie otrzymaliśmy zderzenie z poprzednią odsłoną projektów, proponowanych nam przez artystę. Od numerów klubowych, momentami nieco nostalgicznych, przeszliśmy z nim do wulgarnej nawijki na bicie, który nieprzyjemnie wżera się pod czaszkę. Elektroniczne wstawki i brzmieniowe rozedrganie podbijają poczucie dyskomfortu, jednak wrażeń po Frisbee nie da się spłycić do brudnawych doświadczeń czy migawek z podwórka za blokiem.

„Buja to nie pierdol, że nie rozumiesz”, rapuje Tymek i chociaż nie są to liryczne wyżyny, a i sam numer pod tym względem stoi na najniższym poziomie spośród tych do tej pory zaprezentowanych, to… nie można odmówić artyście, że poniekąd trafił w punkt. Technicznie zadziało tu się dużo dobrego, jakby pod tą batutą 1988 raperskie wcielenie artysty dostało swoje drugie życie, a całościowo, cóż. To nic złego mieć swoje guilty pleasure.

Tymek – Frisbee | POPULARNE prod. 1988

Włodi/1988 – Lato w Plenerze – 10 lipca – Warszawa – bilety

Artyści już 10 lipca wystąpią w Warszawie w klubie REJS w ramach cyklu Lato w Plenerze. Wejściówki na koncert są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Tymek nieoczekiwanie i bez wcześniejszej zapowiedzi puścił kolejny singiel ze swojej szesnastki Popularnych. Frisbee na bicie od 1988 rozkręci niejedną wiksę jeszcze przed premierą albumu. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore […]

Lato w Plenerze | Włodi/1988 | 10 lipca | REJS, Warszawa

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →