Tymek z Magierą to czysta przyjemność – posłuchajcie singla „Pleasure”


02 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Tymek właśnie wypuścił singiel i zapowiedział swój nadchodzący album Popularne. Pleasure to prawdziwy banger na soczystym bicie Magiery i jest przedsmakiem obiecanych, nowych klubowych kawałków od rapera. Sprawdzajcie!

Tymek – artysta o wielu twarzach

Pamiętam, jak jeszcze rok-dwa lata temu, ksywkę Tymka omijałam szerokim łukiem. Z przyczyn nie do końca zrozumiałych. Prawdopodobnie odstraszyła mnie jego singlowa popularność, co nie jest jednak powodem wystarczającym, aby nie sprawdzać. Moja strata: dopiero od niedawna miałam przyjemność bliżej zapoznać się z jego twórczością, a tymże trafem, przelecieć przez multum jego różnorodnych odsłon.

Przeczytaj: Tymek aka Seven Phoenix z nowym kawałkiem i Vito Bambino na feacie

Tymek – Rainman | GARAŻ

Szalony i trapowy, wrażliwy i miękki, jazzujący – i to zarówno pod trąbkę, jak i pod palenie, kupił mnie całkowicie. Okazał się artystą tak zmiennym, a przy tym wciąż orbitującym wokół jednej stylistyki, że wciąż się zastanawiam, jak jedna osoba może działać w tylu zupełnie odmiennych nurtach. I robić to równie dobrze, równie jakościowo.

Tymek & Magiera robią dobrze

Artysta rozwija się sukcesywnie wielowymiarowo i na różnych kanałach, bo tak, ja już pisaliśmy wcześniej – prócz swej pierwszej działalności, rozkręca również poboczny, alternatywny projekt. Nie sygnując go jednak własną ksywą. Kto wie, ten wie, a reszta może po prostu obejść się smakiem. Tymek już nie stricte rapowy odwala kawał dobrej roboty. A poza tym? Poza tym nieprzerwanie ciśnie też pierwszy autorski projekt i to z należytym rozmachem. Artysta zapowiedział, że w 2022 roku ukaże się 10 jego klubowych kawałków, a tymczasem, wypuścił singiel na beacie Magiery, noszący wymowny tytuł Pleasure.

Tymek - Popularne
Tymek – Popularne

Pleasure hitnęło od razu, aczkolwiek pierwsze wrażenie było takie, że to raczej umiarkowany szlagier. Magiera podziałał bardzo zgrabnie, podkręcając podkład elektroniczną pulsacją. Zdawałoby się, że niby przyciężko, ale jednak brzmi to wręcz dyskotekowo, zwłaszcza, kiedy wjeżdżają w to wszystko ejtisowe syntezatory. Sam Tymek zresztą poleciał gładko i lekko. Nonszalancka maniera to niby ten jego standard, ale wciąż jest bardzo wdzięcznym elementem w twórczości artysty. Jak myślicie, Popularne wejdą do mainstreamu?

Tymek – Pleasure | POPULARNE prod. Magiera

Premiera nowego albumu Tymka Popularne już 13 sierpnia tego roku. Płytę w przedsprzedaży możecie zamawiać na stronie preorder.pl.

Polish Hip-Hop Festival 2021 – Płock – bilety

Tymek jeszcze tego lata wystąpi na Polish Hip-Hop Festival. Impreza odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia 2021 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Bilety na wydarzenie znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Tymek właśnie wypuścił singiel i zapowiedział swój nadchodzący album Popularne. Pleasure to prawdziwy banger na soczystym bicie Magiery i jest przedsmakiem obiecanych, nowych klubowych kawałków od rapera. Sprawdzajcie! Tymek – artysta o wielu twarzach Pamiętam, jak jeszcze rok-dwa lata temu, ksywkę Tymka omijałam szerokim łukiem. Z przyczyn nie do końca zrozumiałych. Prawdopodobnie odstraszyła mnie jego […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Tymek | Polish Hip-Hop Festival 2021 | 5-7 sierpnia | Płock

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →