fot. @czescjohnny

Tymek, Gverilla i Barto Katt sponsorują disco wakacje singlem „Ojojoj”


12 maja 2021

Podziel się newsem:

Barto Katt intensywnie promuje nadchodzącą solówkę zatytułowaną YUUPIE. Letni singiel wleciał jak złoto, a artysta, wraz z goszczącymi się na beacie Tymkiem i Gverillą idealnie wstrzelił się w okres prewakacyjny. Ojojoj już słychać na Schodkach.

Lecimy nie śpimy

Ta mieszanka, to prawdziwe wybuchowe połączenie. Tymek – wiadomo, jest obecnie głównym rapowym wodzirejem imprez. Bo serio: można go nie lubić, ale nie da się odmówić mu drygu do robienia numerów zagnieżdżających się w pamięci i kojarzących się albo z konkretną wiksą, albo z powolnym płynięciem na przydymionym parkiecie. W skrócie, taniec i przyjemność. Dalej jest Gverilla, kolejny młody, zdolny i ze wszelkimi predyspozycjami do bycia twarzą polskiego hip-hopowego chilloutu. Pierwszy raz nadziałam się na niego na kompilacji Flirtini Heartbreaks & Promises vol. 4, tej z 2018 roku. Płynę totalnie mnie skusiło i skończyło się to tak, że od śledzenia gościnek, wkręciłam się aktywniej. Gość ma sporo do zaoferowania, szczególnie, jeśli lubicie pobujać się do nienachalnego rapu, temperaturą dostosowującego się do Waszych potrzeb.

No i na sam koniec zostawiłam sobie gospodarza. Barto Katt, szerzej znany raczej w tym rapowym półświatku, sam sobie zapowiada jednak świetlaną przyszłość. Tylko czekać, aż numer Ojojoj wybije grube miliony i stanie się klasowym letnim hitem.

Barto Katt, Tymek i Gverilla singiel Ojojoj okładka
okładka singla Ojojoj

Disco na beacie funduje Barto Katt, Tymek i Gverilla

Numer, jaki zaserwowała nam ta święta trójka, zdecydowanie typowy nie jest. Disco przegryzione z rapowym sznytem, no nie powiem, żebym czegoś takiego się spodziewała. Tymek co prawda zapowiadała Klubowe 2, lecz nie sądziłam, że ta forma przełoży się i na featy, no i że zostanie potraktowana aż tak dosłownie. Bo Ojojoj, mało, że klubowy, to kawałek idealny do ogródków, odkrytych beach barów i imprez takich… zadziwiająco mainstreamowych.

Zastanawiałam się, czy nie powinnam ugryźć się w język, ale na to już chyba za późno, więc zapodam dość kontrowersyjną opinię. Ojojoj łapie jakieś wspólne mianowniki i rezonansuje z kawałkami szalenie popularnej EKIPY, co… daje naprawdę szerokie perspektywy na przekręcenie tego w viralowy banger. Żeby nie było – nie będę tu porównywać jakości, a jedynie sam klimat. Przyjemnego letniaczka, no po prostu, który totalnie mógłby nabrać wiatru w żagle i śmigać po Youtubie, zamiast kawałków z częstochowskimi rymami w stylu chill-grill.

Barto Katt, Tymek, Gverilla – Ojojoj

Podsumowując: czekam na więcej. Zwłaszcza, że Barto Katt to niezły kombinator i jestem niezmiernie ciekawa, ile tej nietypowości oraz pokręconych rytmów jeszcze z siebie wykrzesie.

Polish Hip-Hop Festival 2021 – Płock – bilety

Tymek oraz Gverilla jeszcze tego lata wystąpią na Polish Hip-Hop Festival. Impreza odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia 2021 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Bilety na wydarzenie znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Barto Katt intensywnie promuje nadchodzącą solówkę zatytułowaną YUUPIE. Letni singiel wleciał jak złoto, a artysta, wraz z goszczącymi się na beacie Tymkiem i Gverillą idealnie wstrzelił się w okres prewakacyjny. Ojojoj już słychać na Schodkach. Lecimy nie śpimy Ta mieszanka, to prawdziwe wybuchowe połączenie. Tymek – wiadomo, jest obecnie głównym rapowym wodzirejem imprez. Bo serio: […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Polish Hip-Hop Festival 2021

Biletomat.pl
260 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →