Jest czego słuchać w ten weekend. Bedoes, VNM, Eis i inni. Sprawdźcie dzisiejsze hip-hopowe premiery


15 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Bedoes i długo wyczekiwana Rewolucja Romantyczna, to tylko jedna z wielu piątkowych premier. Zatem jak najszybciej sprawdźcie pozostałe pozycje, bo jest czego słuchać w ten weekend.

Reklama

Piątek, czyli dzień premier

Piątek to taki nieoficjalny dzień muzycznych premier. Patrząc na liczbę wydawnictw, które ujrzały dziś światło dzienne, nie ma w tym stwierdzeniu krzty przypadku. Zatem czym prędzej sprawdźcie, co koniecznie trzeba sprawdzić w ten weekend.

Bedoes i Lanek rozpoczynają Rewolucję Romantyczną

To zdecydowanie największa dzisiejsza premiera. Po ogromnym sukcesie wydanych w 2019 roku Opowieści z Doliny Smoków, oczekiwania wobec kolejnego krążka bydgoskiego rapera rosły z dnia na dzień. Czy udało mu się je spełnić? No cóż, jak to bywa w przypadku Borysa opinia o jego nowym krążku jest zero-jedynkowa – uwielbiasz, albo nienawidzisz, nie ma niczego po środku.

Natomiast, jeżeli chodzi o gości, to na Rewolucji Romantycznej. Oprócz słyszanej już w dwóch singlach Blu, znaleźli się także: Flexxy i Kuqe z 2115, Szpaku, Białas i… Eis. Nie oczekujcie jednak kolejnej nowej zwrotki od warszawskiego rapera, bowiem w tym przypadku wykorzystano jego wersy z utworu pt. Kapitalizm – taki disclaimer. Za brzmienie całego krążka odpowiada Lanek i właściwie co tu więcej pisać, to mówi samo za siebie.

Bedoes & Lanek – Rewolucja Romantyczna


Znaleźliśmy Eisa po raz kolejny

Skoro Eis został już poniekąd wywołany przeze mnie do tablicy, to dziś ma miejsce oficjalna premiera fizycznego wydania reedycji Gdzie jest Eis?. Co prawda album na streamingi w zremasterowanej przez Noona wersji trafił kilka miesięcy temu. Jednakże ze względu na opóźnienia w tłoczni spowodowane pandemią, premierę albumu przesunięto właśnie na dziś.

Zatem, osoby które zamówiły album w wersji fizycznej, oraz winylowej, zawierającej remiksy w wykonaniu Oskara, Bedoesa, Szpaka i Otsochodzi, dziś powinny oczekiwać na kuriera. Poza tym, jeżeli jeszcze jakimś cudem nie znacie tego klasyka, to poniżej zamieszczam jego odsłuch, na którym znajdziecie między innymi wszystkie zwrotki Eisa do Kapitalizmu.

Eis – Gdzie jest Eis?


VNM oficjalnie żegna 2020 rok

Kolejnym przesuniętym ze względu na pandemię albumem jest EXIT2020 VNM’a. I chociaż zburzyło to nieco koncepcję całego wydawnictwa, jaką miało być zamknięcie ciężkiego dla wszystkich 2020 roku, to album i tak się obroni. Chociażby ze względu na flow i trafne linijki VNM’a, czy gościnne występy i świetne podkłady.

vnm

Na EXIT2020 usłyszymy bowiem się między innymi Bonsona, PawbeatsaK-Leah, oraz GrubSona. Natomiast, za warstwę muzyczną odpowiedzialni byli MagieraSkrywaGibbs, czy SoDrumatic. Zatem na co dalej czekacie. Sprawdźcie, co V dla Was przygotował. Ponadto, krążek możecie zamówić pod tym linkiem. Oprócz standardowego wydania albumu, dostępna jest jeszcze wersja deluxe, w której znajdziecie koszulkę i czapkę zimową sygnowaną logo projektu.

VNM – EXIT 2020


W ten sposób powstanie płyta i Ciemna Strefa ją wyda – czyli mixtape, dla Bonusa RPK

Dziś, swoją premierę ma także mixtape dla Bonusa RPK, który w dalszym ciągu znajduje się w areszcie ze względu na pomówienia tzw. małego świadka koronnego. Sprawa jest o tyle bulwersująca, że oprócz zeznań, przeciwko raperowi nie ma żadnych dowodów.

Mixtape został zapoczątkowany przez Białasa podczas #Hot16Challenge2 i oprócz Beezy’ego na krążku usłyszymy między innymi Palucha, Czerwina TWM, Gedza, AdMę, a przede wszystkim samego Bonusa. Dochód ze sprzedaży mixtape’u zostanie przekazany rodzinie rapera, a także innym ofiarom pomówień oraz nagłośni jeszcze bardziej całą sprawę. Album znajdziecie pod tym linkiem, a także we wszystkich serwisach streamingowych.

Ciemna Strefa – Ciemna Strefa Mixtape


Siadamy wygodnie i podziwiamy Zorze

Debiutancki album Tony’ego Yoru, to zdecydowanie najmniej hip-hopowa dzisiejsza premiera. Jednakże nie mogło jej tu zabraknąć, bo jest to rodzaj nowoczesnego r’n’b, który na polskim rynku jest bardzo rzadko spotykany. Yoru lawiruje bowiem pomiędzy stricte trapowymi, pełnymi cykaczy i basów podkładami, a tymi spokojnie płynącymi. Ponadto, na Zorzach znaleźli się także Gedz, Ras i Bonson. Zatem nawet największy słuchacz rapu znajdzie na nim coś dla siebie.

Tony Yoru – Zorze

Bedoes i długo wyczekiwana Rewolucja Romantyczna, to tylko jedna z wielu piątkowych premier. Zatem jak najszybciej sprawdźcie pozostałe pozycje, bo jest czego słuchać w ten weekend. Piątek, czyli dzień premier Piątek to taki nieoficjalny dzień muzycznych premier. Patrząc na liczbę wydawnictw, które ujrzały dziś światło dzienne, nie ma w tym stwierdzeniu krzty przypadku. Zatem czym […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Polish Hip-Hop Festival 2021

Biletomat.pl
260 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.