Tego się nie spodziewaliśmy. Szpaku kolejnym gościem na reedycji „Gdzie jest Eis?”!


03 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Dziś dowiedzieliśmy się, że ostatnim raperem nowego pokolenia, który zremiksuje jeden z numerów z kultowego Gdzie jest Eis? jest Szpaku. Sprawdźcie, jak sobie poradził.

Eis odsłonił wszystkie karty

Wielkimi krokami zbliża się data premiery reedycji debiutanckiego albumu Eisa pod tytułem Gdzie jest Eis?. Oprócz legendarnych utworów znajdą się na niej także remiksy w wykonaniu najpopularniejszych raperów obecnego pokolenia.

Do tej pory otrzymaliśmy remiksy takich raperów jak Bedoes, Oskar, czy Otsochodzi. Zdecydowanie z tej trójki najlepiej zaprezentował się Młody Jan, który nawijkę na klasycznych bitach ma dosłownie we krwi. Nienajgorzej wypadł także Bedoes, który świetnie oddał klimat i tematykę z remiksowanych. Niestety nieco gorzej wypadł Oskar, który pomimo oddania klimatu utworu zrobił to w dość przewidywalny dla siebie sposób, niczym nie zaskakując słuchacza. Ale zaskoczenie miało wkrótce nadejść. I to niemałe!

Eis feat. Otsochodzi – Teraz albo nigdy

Wczoraj, na Instagramie Eisa pojawiło się kolejne zdjęcie z kultowego skrzyżowania, które zwiastowało następnego gościa. Po zamazanej sylwetce, co prawda zacząłem podejrzewać, że może to być Szpaku, jednakże od razu wyparłem tę myśl z głowy.

Takie połączenie wydawało mi się po prostu surrealistyczne. Jak bowiem, posługujący się na codzień autotunem i eksperymentujący z brzmieniem raper, miałby pojawić się tuż obok Eisa i to na klasycznie brzmiącym podkładzie? No cóż, możecie wyobrazić sobie moją minę, jak okazało się, że to właśnie Szpaku będzie ostatnim gościem na reedycji Gdzie jest Eis?

Jak się okazało Szpaku poradził sobie całkiem nieźle. Tematykę utworu można porównać do tego, co aktualnie dzieje się wokół rapera z Morąga. Ten ostatnio jest hejtowany i atakowany przez wielu słuchaczy z powodu zbytniego eksperymentowania z brzmieniem i monotonii w tekstach.

Eis feat. Szpaku – Czasem

Tu jednak trzeba mu przyznać, że pomimo samplowanego, klasycznego pokładu jego autotune’owe zwrotki całkiem nieźle wpasowały się do całości dając niejako powiew świeżości całemu utworowi. Ponadto Szpaku, jako jeden z zaproszonych raperów nawinął aż dwie zwrotki.

Czy jest to kontrowersja? W pewnym sensie na pewno, ale przecież jak nawijał Eis, weź na luz, to jest mój biznes. Ponadto, remiksy kultowych kawałków miały także pokazać jak obecnie zmienił, lub też nie zmienił się polski hip-hop.

Premiera reedycji Gdzie jest Eis? przesunięta na 15 stycznia

Wszystkie remiksy znajdą się na drugim CD dodawanym do specjalnej zremasterowanej przez Noona edycji Gdzie Jest Eis?.

W sprzedaży jest także winyl, który jednak możecie zamówić tylko w preorderze. Ten dostępny jest na stronie gdziejesteis.pl. Niestety, ze względu na opóźnienia w tłoczeniu płyt związane z pandemią Covid-19, premiera płyt CD została przesunięta na 15 stycznia, a winyli na 29 stycznia.

Wydawcą reedycji Gdzie jest Eis? jest Lajka Corp we współpracy z Def Jam Recordings Polska.

Dziś dowiedzieliśmy się, że ostatnim raperem nowego pokolenia, który zremiksuje jeden z numerów z kultowego Gdzie jest Eis? jest Szpaku. Sprawdźcie, jak sobie poradził. Eis odsłonił wszystkie karty Wielkimi krokami zbliża się data premiery reedycji debiutanckiego albumu Eisa pod tytułem Gdzie jest Eis?. Oprócz legendarnych utworów znajdą się na niej także remiksy w wykonaniu najpopularniejszych raperów […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →