NOON powraca z nową płytą


25 lutego 2020

Podziel się newsem:

Pamiętacie solowy debiut NOONA Bleak Output? Wciąż słuchacie instrumentali z kultowych Świateł Miasta? Po blisko dwuletniej przerwie od wydania Algorytmu z piątą solową płytą powraca NOON.

Nobody Nothing Nowhere, bo tak zatytułowany jest album, ukazał się 22 lutego 2020 roku nakładem wytwórni Nowe Nagrania. Z kolei za dystrybucję krążka odpowiada oficyna Asfalt Distro.

NOON. Światła Miasta i Grammatik

Przypominamy, że gwiazda NOONA zabłysnęła już w pierwszej fazie eksplozji polskiego hip-hopu. Zaświeciła najjaśniej dzięki debiutowi Grammatika Światła Miasta, na który to album Mikołaj Bugajak napisał muzykę.

NOON. Gdynia / Warszawa / Londyn / Łódź

Piąty album NOONA powstawał w różnych miejscach w Polsce i Europie. Od pomysłu i pierwszych szkiców zarejestrowanych w Gdyni, poprzez Warszawę i Londyn, aż do finalnych nagrań w Łodzi. Opracowaniem graficznym, na bazie własnych zdjęć producenta, zajął się Alan Kamiński.

Album ukaże się na winylu, a także na CD. Płyta dostępna będzie również w streamingu na platformach Spotify, Deezer, iTunes oraz Tidal

Noon. Powrót do Gier Studyjnych?

Atmosfera prac nad Nobody Nothing Nowhere jest tożsama z aurą towarzyszącą premierze Gier studyjnych. Była to druga solowa płyta producenta, wydana w 2003 roku.

Muzycy na Nobody Nothing Nowhere

Jednak tym razem artysta kładzie nacisk na dużo większe zaawansowanie, poświęcając się samotnej pracy z jedną maszyną. Mikołajowi na płycie towarzyszą znakomici muzycy, a zarazem stali partnerzy koncertowi – Marcin Awierianow (bębny), Piotr Połoz (bas) oraz Tomasz Mreńca (skrzypce). Warto zaznaczyć, iż zawarte na NNN partie NOONA zostały zaprogramowane na maszynie wzorem występów na żywo, co zapewniło wydawnictwu dodatkowy element ruchu i życia.

Tak o krążku opowiada sam NOON:

Płyta Nobody Nothing Nowhere jest albumem o ucieczce, która okazuje się niemożliwa. Wszelkie zmagania i próby zmiany przeznaczenia przypominają podróż po spirali. Płyta składa się z trzech opowieści, a podsumowuje je utwór Spektrum. Całość ukazuje się niecałe dwa lata po premierze Algorytmu, ze względu na przeżycia, którymi chciałem się podzielić.

Tracklista Nobody Nothing Nowhere

  1. Delta Mare 7:17
  2. Bergenske 9:36
  3. Trion 9:25
  4. Spektrum 4:03

Posłuchajcie albumu w całości:

Pamiętacie solowy debiut NOONA Bleak Output? Wciąż słuchacie instrumentali z kultowych Świateł Miasta? Po blisko dwuletniej przerwie od wydania Algorytmu z piątą solową płytą powraca NOON. Nobody Nothing Nowhere, bo tak zatytułowany jest album, ukazał się 22 lutego 2020 roku nakładem wytwórni Nowe Nagrania. Z kolei za dystrybucję krążka odpowiada oficyna Asfalt Distro. NOON. Światła […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Koncerty Hip-Hop

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →