Bedoes, Pezet i Otsochodzi promują reedycję „Gdzie jest Eis?” Dlaczego ta płyta jest tak ważna dla polskiego hip-hopu?


15 września 2020

Podziel się newsem:

Kilka dni temu Internet obiegły zdjęcia, na których Bedoes, Pezet i Otsochodzi znajdują się w lokacjach znanych z teledysków Eisa. Czy to oznacza, że na wyczekiwanej reedycji Gdzie jest Eis? usłyszymy interpretacje kultowych utworów?

Reedycja Gdzie jest Eis? już niebawem?

To, że coś jest na rzeczy było wiadome już od dawna. Najpierw, w marcu 2019 roku do sieci trafił odnaleziony klip Eisa do Najlepszych Dni, wraz z materiałem zza kulis.

Eis – Najlepsze Dni

Później, Arek Deliś, właściciel legendarnej wytwórni T1-Teraz na łamach wywiadu udzielonego RedBull Music poinformował, że jesienią tego roku ukaże się reedycja kultowego albumu Gdzie jest Eis? Kilka dni temu Internet obiegły zdjęcia, na których Bedoes, Pezet i Otsochodzi ewidentnie kręcili klipy w miejscówkach związanych z Eisem.

Pezeta i Otsochodzi mogliśmy zobaczyć w garażu, który łudząco przypominał ten z klipu do Teraz albo nigdy, w którym Pezet pojawił się obok Eisa. Natomiast Bedoes, niczym Eis na okładce swojego jedynego albumu przykucnął na skrzyżowaniu Maczka, Reymonta i Powstańców Śląskich w Warszawie.

Eis – Teraz albo nigdy

Wszystko wskazuje, że w przypadku reedycji Gdzie jest Eis? otrzymamy także interpretacje kultowych numerów legendarnego już, warszawskiego rapera. Podobną sytuację mieliśmy chociażby przy okazji premiery nowego albumu Płomienia 81. Onar i Pezet zaprosili młodych i obiecujących raperów, aby ci zinterpretowali ich kultowe Powiedz na Osiedlu.

Jeżeli chodzi o premierę reedycji Gdzie jest Eis?, to nie znamy jeszcze żadnych szczegółów. Jednak jesteśmy niemalże pewni, że będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim hip-hopie w tym roku.

Dlaczego Gdzie jest Eis? to kultowy album?

Gdzie jest Eis okładka
Eis – Gdzie jest Eis? – okładka albumu

Gdzie jest Eis? To pytanie, przynajmniej raz w życiu zadawał sobie chyba każdy słuchacz rapu. Wszystko to związane jest z tym, że sam raper tuż po premierze swojego debiutanckiego, solowego albumu po prostu zapadł się pod ziemię.

Deliś , we wspomnianym wyżej wywiadzie powiedział, że Eis podczas nagrywania tego krążka był święcie przekonany, że zmieni polską scenę. Jeżeli mu się to nie uda, po prostu kończy z rapem. Jak wiadomo, krążek został doceniony, ale dopiero kilka lat później.

W momencie swojej premiery sprzedało się raptem 5 tysięcy sztuk wydawnictwa. Załamany tym faktem Eis dotrzymał danego słowa i całkowicie odciął się od środowiska.

Gdzie jest Eis?, to album, który wyszedł zdecydowanie za wcześnie. W 2003 roku polski słuchacz nie był gotowy na teksty o chęci zarobienia kupy hajsu na muzyce, mieszkaniu w willi z basenem i śmigania drogimi furami. Eis swoim debiutanckim albumem poniekąd wyprzedził większość polskiego, hip-hopowego środowiska. Krążek moim zdaniem szalenie ważny, bowiem Eis zerwał na nim ze stereotypem rapera i bez kompleksów nawijał o swoich marzeniach i zajawkach. Jednak gdy reszta stawki go dogoniła, to rapera już dawno nie było na scenie, bowiem ten z hip-hopem nie chciał mieć już nic wspólnego.

O statusie albumu świadczyć może chociażby jego cena. Obecnie krążek możemy znaleźć na popularnych serwisach aukcyjnych, gdzie jego cena sięga nawet 1500 złotych. Natomiast, jeżeli chcecie posłuchać krążka w całości, to znajduje się on w bardzo dobrej jakości na YouTube. Przy okazji możecie także sprawdzić jak wyglądało fizyczne wydanie albumu.

Eis – Gdzie jest Eis? – odsłuch albumu

Kilka dni temu Internet obiegły zdjęcia, na których Bedoes, Pezet i Otsochodzi znajdują się w lokacjach znanych z teledysków Eisa. Czy to oznacza, że na wyczekiwanej reedycji Gdzie jest Eis? usłyszymy interpretacje kultowych utworów? Reedycja Gdzie jest Eis? już niebawem? To, że coś jest na rzeczy było wiadome już od dawna. Najpierw, w marcu 2019 […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Polish Hip-Hop Festival 2021

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →