Wiemy już, gdzie jest Eis! Reedycja kultowego albumu i remix „Najlepszych Dni” Bedoesa już dostępne


22 października 2020

Podziel się newsem:

Można powiedzieć, że w końcu! Gdzie jest Eis? w końcu trafiło na streamingi. Ponadto, dostaliśmy także remix Najlepszych Dni z Bedoesem.

Kilka tygodni temu Internet obiegły zdjęcia Bedoesa, Pezeta i Otsochodzi, którzy kręcili klipy w kultowych dla twórczości Eisa miejscówkach. Tajemnicze zdjęcia wywołały oczywiście dyskusję na temat tego, czy niebawem możemy spodziewać się reedycji kultowego Gdzie jest Eis?, a także, czy dostaniemy interpretacje numerów warszawskiego rapera, przez aktualnych przedstawicieli sceny.

Coś na wzór tego, co Pezet i Onar zaprezentowali słuchaczom przy premierze Szkoły 81, gdzie otrzymaliśmy interpretacje Powiedz na osiedlu. Na te wszystkie pytania, a także dlaczego Gdzie jest Eis? to ważny krążek dla polskiego hip-hopu, staraliśmy się odpowiedzieć tutaj.

Dziś natomiast, ponad 17 lat po swojej pierwotnej premierze, na serwisy streamingowe, zupełnie niespodziewanie trafiła reedycja Gdzie jest Eis? W końcu!

Eis – Gdzie jest Eis? – odsłuch albumu

Wydanie fizyczne kultowego albumu możecie zamówić na stronie gdziejesteis.pl., gdzie znajdziecie dwie wersje wydawnictwa – 2003 i 2003-2020, które wzbogacone zostało o remixy współczesnych raperów. Wydawcą albumu jest Lajka Local Corp, w kooperacji z Def Jam Recordings Poland. Premiera przewidziana jest na 18 grudnia.

„Teraz skumasz, że mam talent”

Gdzie_jest_Eis_2020

17 lat, tyle właśnie fani hip-hopu zadawali sobie tytułowe pytanie. Eis bowiem po premierze swojego pierwszego solowego albumu, dosłownie zapadł się pod ziemię.

Miało to oczywiście związek z bardzo małym zainteresowaniem tym wydawnictwem, po jego premierze. Krążek bowiem wyprzedzał tamtejsze czasy, gdzie prawdziwym hip-hopem, były wersy o siedzeniu pod blokiem i niechęci do policji.

Tymczasem Eis, wyjechał w 2003 roku z tekstami o swoich marzeniach, zajawkach i chęci zarobienia jak największej ilości hajsu na muzyce. Eis był przekonany, że jego krążek zmieni podejście polskiego słuchacza do hip-hopu i dał słowo, że jeżeli tak się nie stanie, kończy z muzyką.

eis

Na marginesie, Eisa można zestawić także z TDF-em, który w 2001 roku wydał kultowy S.P.O.R.T., który także wyłamywał się spod ogólnie przyjętej konwencji w nawijce. Jednak Tede konsekwentnie stawiał na swój styl i pomimo ciągnącej się przez wiele lat fali nienawiści w końcu został doceniony i dotarł na szczyt.

Słuchacz także po latach docenił to, o czym i w jaki sposób Eis nawijał na swoim debiutanckim solo. lecz gdy scena była gotowa na stilo i przelot Eisa, jego już od dawna nie było. Raper wrócił jednak na chwilę, poprzez gościnną zwrotkę na winylowym wydaniu pierwszej, legalnej płyty PRO8L3Mu.

PRO8L3M – Dr. Melfi (vinyl remix)

Być może tegoroczna edycja i jej ewentualny odbiór sprawią, że raper zmieni zdanie i być może już nigdy nie będziemy musieli zadawać sobie pytania Gdzie jest Eis?

Bedoes remixuje Najlepsze Dni

Oprócz reedycji, światło dzienne ujrzał także remix Najlepszych Dni, w wykonaniu Bedoesa. Trzeba przyznać, że jest to połączenie, którego mało kto się spodziewał, jednak wypadło ono nadzwyczajnie dobrze. Odsłuch kawałka jest już dostępny w serwisach streamingowych. Natomiast na kanale SBM Label pojawił się odświeżony teledysk z dodatkowymi ujęciami z Borysem.

Eis feat. Bedoes – Najlepsze Dni

Ponadto, w przeciągu kilku dni, bądź godzin, powinniśmy spodziewać się także remixu z udziałem Pezeta i Otsochodzi.

Można powiedzieć, że w końcu! Gdzie jest Eis? w końcu trafiło na streamingi. Ponadto, dostaliśmy także remix Najlepszych Dni z Bedoesem. Kilka tygodni temu Internet obiegły zdjęcia Bedoesa, Pezeta i Otsochodzi, którzy kręcili klipy w kultowych dla twórczości Eisa miejscówkach. Tajemnicze zdjęcia wywołały oczywiście dyskusję na temat tego, czy niebawem możemy spodziewać się reedycji kultowego […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bedoes wystąpi na Polish Hip-Hop Festival 2021

Biletomat.pl
250 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →