Kid Cudi, Słoń, Kali i Major SPZ, “HAO2”, a na dokładkę Wini. Sprawdźcie piątkowe hip-hopowe premiery


11 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Kid Cudi i jego powrót z kultowym Man On The Moon, to nie jedyna piątkowa premiera. Sprawdźcie zatem co jeszcze warto wrzucić na pętlę w ten weekend.

Piątek to nieoficjalny dzień premier. Tym razem także otrzymaliśmy całkiem sporo albumów, które pozwolą nam przetrwać do końca tego ciągnącego się niczym guma hubba bubba, nieszczęsnego 2020 roku. Sprawdźcie zatem, które piątkowe premiery musicie koniecznie wrzucić na pętlę.

Kid Cudi wylądował na Księżycu po raz trzeci

Na tę premierę czekali nie tylko fani Cuddera. Informacje o trzeciej części kultowej serii Man On The Moon pojawiły się przy okazji premiery wspólnego numeru Cudiego i Eminema. Natomiast pod koniec października, artysta zamieścił w sieci wideo potwierdzające informacje, że krążek zbliża się wielkimi krokami.

Nie spodziewaliśmy się jednak, że nastąpi to nieco ponad miesiąc później. Na początku tego tygodnia Cudi ujawnił okładkę wydawnictwa, a także tracklistę nowego albumu i Internet oszalał. Wśród gości znalazły się bowiem takie postacie jak Trippie Redd, Phoebe Bridgers, ale przede wszystkim Skepta i Pop Smoke.

Natomiast to, dlaczego seria Man On The Moon jest tak ważna dla światowej muzyki, postaraliśmy się wyjaśnić tutaj.

Kid Cudi – Man On The Moon III: The Chosen

Nie tylko Kid Cudi – mocne zamknięcie roku w polskim rapie

Ze Stanów przenosimy się szybciutko do Polski, bowiem to właśnie dziś w naszym kraju swoje premiery mają naprawdę mocne wydawnictwa.

Na pierwszy rzut idzie Słoń i jego Redrum, bo to właśnie na jego album czekało wielu słuchaczy. Nowy album poznańskiego rapera to idealna mieszanka horrorcore’u, bezkompromisowych linijek z rapem o nieco poważniejszym zacięciu, nie tylko dzięki Wojnie Totalnej. Do tego warto zaznaczyć, że o warstwę muzyczną odpowiada nieoceniony Chris Carson, zresztą przekonajcie się sami jak brzmi Redrum.

Słoń – Redrum

Kolejną piątkową propozycją, równie wyczekiwaną co album Kid Cudiego i Słonia, jest krążek od Ostrego i Hadesa. HAO2 to kontynuacja świetnie przyjętej kolaboracji, którą O.S.T.R. i Hades poniekąd zawładnęli polskim hip-hopem w 2013 roku.

Album w całości powstał podczas pierwszego lockdownu. Znajdują się na nim przemyślenia raperów na temat samej pandemii, jej skutków, a także licznych teorii spiskowych. Czy to oznacza, że klimat krążka jest posępny i smutny? Wręcz przeciwnie. Momentami O.S.T.R. i Hades wręcz drwią z absurdalnych decyzji miłościwie panujących rządzących.

O.S.T.R. & Hades – HAO2

Skoro napomknęliśmy już temat pandemii i teorii spiskowych, należy także wspomnieć o HUCPIE Kaliego i Majora SPZ. Wspólny projekt szefa Ganji Mafii i szczecińskiego rapera to zdecydowanie jeden z lepiej brzmiących albumów w tym roku, co do warstwy lirycznej, no cóż, tutaj zostawimy Wam pole do dowolnej interpretacji.

Kali & Major SPZ – HUCPA

Nie można także nie wspomnieć o bardzo wyjątkowej premierze. Mowa oczywiście o krążku Winiego. Jeden z najsympatyczniejszych ludzi w polskim hip-hopie na początku tego roku sprzedał Remigiuszowi Łupickiemu wytwórnie StoproRap. Przy czym zapowiedział, że jego najnowszy album ukaże się tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli będą chcieli tego jego fani. Postanowił więc stworzyć zbiórkę na stronie wspieram.to, gdzie fani mogli zamieszczać wpłaty, aby krążek finalnie ujrzał światło dzienne.

Jak widać całej kwoty nie udało się uzbierać, jednak Winiemu zbytnio to nie przeszkadzało i Zmienić się albo zdechnąć próbując pojawiło się we wszystkich serwisach streamingowych i uwierzcie mi, nie zawiedziecie się. Na albumie aż roi się od śmiesznych, absurdalnych, ale przede wszystkim świetnie brzmiących i celnych linijek. Nie brakuje także niespodzianek pod postacią niespodziewanych gości. Na albumie Winiego pojawiła się bowiem Kayah, która swoim potężnym głosem otworzyła album pełen przemyśleń Winicjusza.

Wini – Zmienić się albo zdechnąć próbując

Zdjęcie Główne – Kid Cudi/YouTube

Kid Cudi i jego powrót z kultowym Man On The Moon, to nie jedyna piątkowa premiera. Sprawdźcie zatem co jeszcze warto wrzucić na pętlę w ten weekend. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →