kadr z klipu do utworu „Pilecki”

O.S.T.R. prezentuje utwór promujący film „Pilecki”


22 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

O.S.T.R. prezentuje utwór zatytułowany Pilecki promujący film zatytułowany Raport Pileckiego, który trafi do kin już 1 września.

Rap o historii

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim zatytułowanego Raport Pileckiego. Okazuje się, że do promocji tej produkcji zaangażowany został O.S.T.R. Raper nagrał utwór zatytułowany Pilecki nawiązujący do legendarnego rotmistrza, w którego teledysku pojawiają się sceny z filmu Raport Pileckiego. Za produkcję piosenki również odpowiada O.S.T.R., a mixem i masteringiem zajął się DJ Haem. Co ciekawe to nie pierwszy raz gdy O.S.T.R. nagrywa utwór do filmu o tematyce historycznej. W 2016 roku stworzył utwór Ballada o Roju, który promował film Historia Roja.

O.S.T.R. – Pilecki

Historia rotmistrza w dwóch wersjach

Już 1 września do kin trafi polski film zatytułowany Raport Pileckiego, który również opowie historię Rotmistrza. Za jego reżyserię oraz scenariusz odpowiedzialni są Krzysztof Łukaszewicz i Leszek Wosiewicz, a w rolę Pileckiego wcieli się Przemysław Wyszyński. Co ciekawe, to nie jedyny film o Pileckim, jaki zobaczymy w nadchodzących miesiącach. Dostaliśmy bowiem pierwszą zapowiedź filmu Enemy of My Enemy. Nie wiemy za wiele na temat filmu, natomiast będzie to amerykańska próba przedstawienia tematu, a jego producentką będzie Jayne-Ann Tenggren, która produkowała hitowe 1917 i bondowski Skyfall. Film zostanie opart na książce Ochotnik autorstwa Marco Particelliego.

Czy w związku z tymi dwiema premierami czeka nas kolejna medialna wojna o prawdę historyczną? Premierę obu filmów z pewnością dzieli wiele miesięcy, jednak nie da się wykluczyć ewentualnych przytyków w stronę twórców Enemy of My Enemy. Póki co czekamy na premierę Raportu Pileckiego. Czy będzie to pierwsze naprawdę udane przeniesienie tej niezwykłej historii na ekran?

O.S.T.R. prezentuje utwór zatytułowany Pilecki promujący film zatytułowany Raport Pileckiego, który trafi do kin już 1 września. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Rap o historii Wielkimi krokami zbliża się premiera […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →