Czy „Wojna Totalna” Słonia to najważniejszy utwór tego roku? Wszystko na to wskazuje


03 listopada 2020

Podziel się newsem:

Słoń w trwającym blisko 9 minut singlu z niespotykaną trafnością wypunktował wszelkie absurdy i problemy otaczającego nas świata. Czy możemy zatem powiedzieć, że „Wojna Totalna” to najważniejszy utwór tego roku?

Blitzkrieg – Wojna błyskawiczna

Niecałe 9 minut, tyle właśnie zajęło Słoniowi wyjaśnienie i pokazanie absurdów w polskim świecie polityki, sytuacji pandemicznej, a przede wszystkim problemów, dotykających dzisiejsze społeczeństwo.

Gdybyśmy mieli posłużyć się nomenklaturą historyczną, a dokładniej wojskową, mówilibyśmy tutaj o blitzkriegu, czyli wojnie błyskawicznej, ponieważ nie da się nazwać inaczej tego, co zrobił poznański raper.

Przez pierwsze 1,5 minuty utworu, zabiera nas w podróż przez historię powstania świata, po czym bardzo płynnie przechodzi do pozostałych kwestii, nie zostawiając na rządzących suchej nitki.

Słoń – Wojna Totalna

Nie tylko walka z systemem

Na przestrzeni całego utworu, oprócz wypunktowania absurdalnych i nieprzemyślanych decyzji rządzących w sprawie pandemii koronawirusa, Słoń porusza tematy, z którymi niejeden raper miałby spory problem. Poznaniak w swoim nowym singlu wychodzi między innymi naprzeciw homofobicznej narracji serwowanej przez media. Ponadto, zajmuje w tej sprawie bardzo twarde stanowisko, o czym świadczą chociażby te wersy:

Nie będę pluć na godło, ani się spinać na tęczę
Bo tak naprawdę mam gdzieś to, kto z kim chodzi za rękę

Kolejny z pocisków wymierzony został w polityków, którzy poprzez nieprzemyślane, nieporadne decyzje i polityczne gierki dzielą cały naród. Sprzeciwia się także kwestii pedofilii w kościele, która przez tę instytucję jest bardzo często ignorowana i zamiatana pod dywan.

Gardzę pedofilią, oby wchłonął was ogień
Gardzę broniącymi pedo, co się zasłaniają Bogiem
To jest chore, sądy powinny skazać was w moment
Gdyby na Ziemię zszedł Chrystus, to sam by mieszał was z błotem

Słoń to kolejny raper, który skomentował skandaliczne decyzje rządzących w sprawie aborcji i w 100% stanął po stronie kobiet. Otwarcie mówi o tym, że każda z nich, powinna mieć całkowitą wolność jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji o swoim ciele. Szczególnie, że po urodzeniu nieuleczalnie chorego dziecka, nie ma co liczyć na wsparcie państwa.

Chcę, by każda kobieta miała swobodną decyzję
Na temat swojego ciała, bez oceniania, bez ciśnień
Rząd niby chroni tak życie, lecz tak naprawdę ma gdzieś to
Że po przyjściu na świat trafisz do kibla jak śmieć

Wojna Totalna Słonia, to nie tylko blisko 9 minutowy protest song, w którym raper daje upust swoim przemyśleniom. To manifest, pozwalający trzeźwym okiem spojrzeć na cholernie ważne sprawy, które otaczają nas wszystkich. Ponadto, nie zmusza abyśmy obierali jakąkolwiek ze stron.

Natomiast to, czy jesteś prawakiem, czy lewakiem, nie ma najmniejszego znaczenia. Najważniejsze jest to, abyśmy w końcu się obudzili i zobaczyli w jak złej sytuacji się znaleźliśmy.

REDRUM już 11 grudnia!

Wojna Totalna, to także pierwszy singiel zapowiadający nadchodzące wydawnictwo poznańskiego rapera pod tytułem REDRUM. Numer, jak i cały album został wyprodukowany w całości przez Chrisa Carsona.

Co ciekawe, w Wojnie Totalnej, Carson wysamplował marsz żałobny Wolfganga Amadeusza Mozarta, którego główny motyw, przewija się przez całość singla Słonia. Wykorzystanie tego utworu tylko i wyłącznie podnosi patos i powagę bijącą od całości utworu.

Do tego wszystkiego należy także dodać budujące napięcie one shotowy klip zrealizowany przez Szerszenia, bądź jak kto woli, Little’a z The Returners.

Natomiast, jeżeli chodzi o sam krążek, to jego premiera przewidziana jest na 11 grudnia. Preorder Czerwonego Rumu możecie zamawiać na stronie vulgarus.pl

Słoń w trwającym blisko 9 minut singlu z niespotykaną trafnością wypunktował wszelkie absurdy i problemy otaczającego nas świata. Czy możemy zatem powiedzieć, że „Wojna Totalna” to najważniejszy utwór tego roku? Blitzkrieg – Wojna błyskawiczna Niecałe 9 minut, tyle właśnie zajęło Słoniowi wyjaśnienie i pokazanie absurdów w polskim świecie polityki, sytuacji pandemicznej, a przede wszystkim problemów, […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →