kadr z teledysku

Paluch i Słoń na koncercie w Krakowie!


14 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Poznańscy raperzy łączą siły na kilku koncertach w Polsce. Paluch i Słoń wystąpią w krakowskim Klubie Kwadrat już pod koniec marca.

Reprezentant horrocore

Słoń znany jest z łączenia fascynacji hip-hopowych z rockowymi, hardcore’owymi i metalowymi. Na polskiej scenie dał się poznać jako współtwórca Wyższej Szkoły Robienia Hałasu, czyli duetu, który Słoń tworzy z innym poznańskim MC, Shellerinim. Jest znany z kontrowersyjnych tekstów i muzyki w estetyce horrorcore, którą podkreślił na debiucie solowym Chore melodie.

Dał się poznać w pełni albumami Demonologia oraz Demonologia2, nagranymi z Mikserem. Ma na koncie sześć albumów studyjnych i liczne współprace z muzykami takimi jak Paluch, Chada, Rafi, Donatan, Popek. W grudniu 2020 ukazał się jego ciepło przyjęty album Redrum. Materiały wydaje w założonej przez siebie wytwórni z 2014 roku Brain Dead Familia.

Ostatni Krzyk Osiedla oraz Czerwony Dywan diamentowe

Paluch jest jednym z czołowych reprezentantów polskiej sceny hip-hop. W swoim dorobku ma 15 albumów, które sprzedały się w ponad 500 tys. egzemplarzy. W 2022 roku dwa z jego krążków – Ostatni Krzyk Osiedla oraz Czerwony Dywan – otrzymały status diamentowej płyty. Prowadzi wytwórnię płytową B.O.R. Records i przez lata kariery miał okazję pracować z szeregiem znanych artystów sceny, m.in. właśnie ze Słoniem. W kwietniu 2022 roku ukazało się jego ostatnie wydawnictwo Kompot – usłyszymy na nim takich artystów jak Avi, Kaz Bałagane, Major SPZ, Vito Bambino (Bitamina).

Poznańscy raperzy nagrali wspólnie wiele singli – m.in. Balans, B.O.R. z Bezczelem, zmarłym w 2021 roku; Pogrzebowe Pieśni 2/Madness Blend z Miuoshem i Pihem, Życie Nie Rozpieszcza na albumie Pei.

Paluch i Słoń na wspólnych koncertach

Zapraszamy na koncert dwóch poznaniaków, którzy od lat 90. konsekwentnie kontynuują swoje kariery na scenie hip-hopowej. Paluch i Słoń pojawią się na kilku koncertach w Polsce – w tym 24 marca w krakowskim Klubie Kwadrat. Bilety na wydarzenie kupisz na stronie Biletomat.pl.

fot. materiały promocyjne

Poznańscy raperzy łączą siły na kilku koncertach w Polsce. Paluch i Słoń wystąpią w krakowskim Klubie Kwadrat już pod koniec marca. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Reprezentant horrocore Słoń […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →