Skepta zdobywa Mercury Prize! Najwięcej głosów na The 1975


16 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Bukmacherzy obstawiali Davida Bowiego, a jednak najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną przyznawaną brytyjskim i irlandzkim artystom za album Konnichiwa otrzymał Skepta.

Skepta to drugi grime’owy twórca po Dizzeem Rascalu, który zdobył Mercury Prize. Statuetkę przyznało mu jury, w którym zasiadali między innymi Jarvis Cocker z Pulp, Annie Mac z BBC Radio 1, producent Naughty Boy i wokalistka Jessie Ware. Biorąc pod uwagę ten skład, nagroda dla Skepty nie powinna być zaskoczeniem, a jednak faworytami bukmacherów byli David Bowie i Radiohead.

Na konferencji prasowej zwycięzca powiedział, że nie spodziewał się statuetki i że może za tydzień dojdzie do wniosku, że jednak mógł jej oczekiwać. “Chcę inspirować wolność, nie tylko w muzyce, nie tylko w grimie” – powiedział artysta. Skepta planuje przeznaczyć część z 25 tysięcy funtów nagrody na budowę nowego studia.

Pierwszą w historii Mercury Prize nagrodę publiczności zdobyła grupa The 1975, która w tym roku wydała krążek I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful yet So Unaware of It.

Mercury Prize 2016 – lista nominowanych

Anohni – Hopelessness
Bat for Lashes – The Bride
David Bowie – Blackstar
Jamie Woon – Making Time
Kano – Made in the Manor
Laura Mvula – The Dreaming Room
Michael Kiwanuka – Love & Hate
Radiohead – A Moon Shaped Pool
Savages – Adore Life
The 1975 – I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful yet So Unaware of It
The Comet Is Coming – Channel the Spirits

Sprawdź także:
Te piosenki z 2016 roku brzmią zupełnie jak…

Bukmacherzy obstawiali Davida Bowiego, a jednak najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną przyznawaną brytyjskim i irlandzkim artystom za album Konnichiwa otrzymał Skepta. Skepta to drugi grime’owy twórca po Dizzeem Rascalu, który zdobył Mercury Prize. Statuetkę przyznało mu jury, w którym zasiadali między innymi Jarvis Cocker z Pulp, Annie Mac z BBC Radio 1, producent Naughty Boy i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →