Czy Ras kończy z rapem? Niestety wszystko na to wskazuje


16 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Ras na swoim Instagramie zamieścił story, z którego dowiadujemy się, że prawdopodobnie kończy on swoją przygodę z rapowaniem. Sprawdźcie szczegóły.

Niewykorzystany potencjał?

Ras, to jeden z tych raperów, któremu mało co można zarzucić. W środowisku jest lubiany i szanowany. Nie tylko przez znajomych po fachu, ale przede wszystkim przez słuchaczy. Razem z Mentem, z którym od wielu lat tworzy zespół Rasmentalism, mieli swoje momenty, kiedy mówiono o nich w kontekście jednego z lepszych składów hip-hopowych w Polsce.

Panowie na scenie obecni są od wielu lat, na swoim koncie mają mnóstwo gościnnych zwrotek na legendarnych albumach. Natomiast wydane w 2011 roku Hotel Trzygwiazdkowy i Duże Rzeczy z W.E.N.Ą. mają już status kultowych. Ich muzykę cechowały przede wszystkim wyjątkowe i rzadko spotykane bity Menta i błyskotliwa, momentami bezczelna nawijka Rasa

Największy hajp, Rasmenci mieli przy okazji premiery świetnego Za Młodzi na Heroda z 2013 roku, a także wydanego dwa lata później Wyszli Coś Zjeść, gdzie wśród zaproszonych gości pojawili się między innymi Sokół, Quebonafide, Sarius, czy Dwa Sławy.

Rasmentalism – Wyszli Coś Zjeść

Niestety, Panowie nie zdołali jednak utrzymać się na stałe w kręgu zainteresowania słuchaczy i z roku na rok zainteresowanie ich twórczością malało. Dowodem na słabnące zasięgi jest przede wszystkim ich tegoroczne wydawnictwo. Geniusz, już od samego początku napotkał na swojej drodze wiele problemów. Były one związane między innymi ze zmianą labelu, a także z przesunięciem premiery spowodowaną zamknięciem tłoczni z powodu pandemii.

Ponadto, gdy album wreszcie się ukazał nie spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród hip-hopowych słuchaczy. Nie pomogło nawet zaproszenie najpopularniejszych polskich raperów i muzyków. Byli to między innymi Białas, Pezet, Kuba Badach, Rosalie., Taco Hemingway, Vito Bambino, czy Dawid Podsiadło. Wtedy też właśnie pojawiły się pytania, co dalej z Rasmentalismem i karierami Rasa i Menta?

Rasmentalism – Geniusz

Jedna z ostatnich zwrotek w mojej przygodzie z rapowaniem

Dziś w nocy, kiedy to na serwisach streamingowych pojawił się nowy utwór Tony’ego Yoru z udziałem Rasa, ten na swoim Instagramie napisał, że jest to jedna z ostatnich zwrotek w jego przygodzie z rapowaniem, co potwierdziło obawy wielu fanów. Zresztą, tuż po premierze Geniusza Ment i Ras w wywiadach wielokrotnie wspominali o zmęczeniu, frustracji i pewnego rodzaju wypaleniu, związanym latami spędzonymi na scenie.

ras

Jednak na pewno nie będą narzekali na nudę. Jeżeli chodzi o Menta, to ma on w planach wydanie albumu producenckiego. Natomiast Ras, od dłuższego czasu częściej pojawiał się przed mikrofonem nie po to, aby nawinąć do niego kilka zwrotek, tylko w celu opowiedzenia przed nim czegoś ciekawego, w ramach audycji radiowej. Ponadto, Arek jest również wziętym ghostwriterem. Zajmuje się pisaniem tekstów dla takich wokalistek jak chociażby Rosalie.

Niemniej jednak, jest mi trochę smutno z tego powodu. Rasmentalism był i będzie bardzo ważnym elementem dla mojej hip-hopowej świadomości i w głębi mam nadzieję, że Ras nie powiedział jeszcze ostatniego muzycznego słowa.

Tony Yoru feat. Ras – Raj

Ras na swoim Instagramie zamieścił story, z którego dowiadujemy się, że prawdopodobnie kończy on swoją przygodę z rapowaniem. Sprawdźcie szczegóły. Niewykorzystany potencjał? Ras, to jeden z tych raperów, któremu mało co można zarzucić. W środowisku jest lubiany i szanowany. Nie tylko przez znajomych po fachu, ale przede wszystkim przez słuchaczy. Razem z Mentem, z którym […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →