kadr z klipu do utworu „Escape Room” Rasmentalismu

Koniec Rasmentalismu to nie koniec muzyki. Ment XXL zapowiada solowe rzeczy

Obserwuj nas na instagramie:

Po ogłoszeniu zakończenia działalności jako duet Rasmentalism długo nie mieliśmy żadnych wieści od Menta XXL. Nadszedł jednak koniec milczenia. Producent zapowiedział solowe wydawnictwo. Sprawdź szczegóły!

Ment XXL powraca solowo

Po ogłoszeniu zakończenia współpracy jako Rasmentalism i zagraniu pożegnalnej trasy koncertowej muzyczne drogi Rasa i Menta XXL się rozeszły. Raper, wciąż bardzo mocno zaangażowany w swoją działalność dziennikarską, pojawił się jeszcze gościnnie na płytach Barto Katta oraz Mroza. O Mencie natomiast było bardzo długo cicho. O piątej części Heartbreaks & Promises w ramach duetu Flirtini, który tworzy wspólnie z Jedynakiem, słuch zaginął. Dziś jednak za pośrednictwem swojego Instagrama Ment XXL zapowiedział krótko: “my solo records soon”. Czy będzie to płyta instrumentalna? Może producencka we współpracy z wokalistami lub raperami i raperkami? Czas pokaże. Jedno jest jednak pewne. Patrząc na dotychczasowe dokonania Menta, warto czekać, jakikolwiek nie byłby to projekt.

Post na profilu Menta XXL

Dziedzictwo Rasmentalismu

Rasmentalism jako duet funkcjonował przez 15 lat. Ras i Ment wydali w tym czasie 8 projektów, 5 z nich były tzw. legalami. Ich debiutancki album Za Młodzi Na Heroda pokrył się złotem, choć nie da się ukryć, że pochodzący z Lubelszczyzny duet z największym docenieniem spotkał się w gronie dziennikarzy i krytyków, którzy bardzo wysoko oceniali płyty Rasmentów. Szczególnie wspomniany debiut, Wyszli Coś Zjeść, a także 1985. Ważną częścią działalności Menta jest także współtworzony wraz z Jedynakiem duet producencki Flirtini, nagrywający płyty z gatunku electropopu i rozmaitych podgatunków, zahaczając także o rap. Jednak ostatni album duetu, Heartbreaks & Promises vol. 4, ukazał się w 2018.

Po ogłoszeniu zakończenia działalności jako duet Rasmentalism długo nie mieliśmy żadnych wieści od Menta XXL. Nadszedł jednak koniec milczenia. Producent zapowiedział solowe wydawnictwo. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →