Rasmentalism kończy działalność. Przed nami ostatnie koncerty


26 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Od dobrego roku wydawało się, że drogi członków duetu Rasmentalism mogą się niebawem rozejść. Dziś wszystko stało się już jasne.

Długowieczny duet

Historia Rasmentalismu zaczęła się w 2006 roku, czyli (patrząc na to, jak od tamtego czasu rozwinął się rynek) niemal w branżowej prehistorii. Dwa lata później ukazał się pierwszy album o tytule Dobra muzyka, ładne życie, a już pod koniec 2009 nastąpiło swego rodzaju spotkanie na szczycie, gdy na rynku pojawiły się Duże Rzeczy stworzone wraz z W.E.N.Ą. Oba te krążki uchodzą obecnie za klasyki podziemia, a w opinii wielu – także całego gatunku.

Po drodze był jeszcze Hotel Trzygwiazdkowy z 2011, ale kariera Rasa i Menta nabrała rozpędu w 2013, gdy zawodnicy ze wschodniej Polski pokazali światu legal Za młodzi na Heroda, wypuszczony pod szyldem Asfalt Records. Nie brak głosów, że to jedna z najlepszych płyt w historii naszego rapu, będąca wręcz albumem formacyjnym dla całego pokolenia słuchaczy. Kolejne materiały (Wyszli coś zjeść, 1985, Tango) ugruntowały pozycję duetu, który nie tylko był jakościowy, ale też całkiem dobrze radził sobie pod względem sprzedażowym.

Rasmentalism – Wyjdziesz na dwór? (feat. Quebonafide)

Geniusz sprawiający problemy

Wielu odbiorców było na pewno zdziwionych, że przy okazji (jak się okazało) ostatniego albumu, panowie postanowili zmienić label. Po długich latach trafili pod skrzydła majorsa w osobie Sony Music Poland i wtedy jeszcze wydawało się, że nowy etap wydawniczy doda duetowi energii. Pandemia skutecznie obniżyła jednak ich morale. Najpierw okazało się, że tłocznia nie będzie w stanie na czas wywiązać się ze zobowiązań, przez co premiera sporo się przesunęła. Później za to stało się pewne, że nie będzie koncertów promocyjnych.

Geniusz startował więc z nieciekawej pozycji, ale i tak zrobił całkiem dużo, patrząc na okoliczności. Zastanawiający był jednak fakt, że mimo poważnych ksywek gości, nie rozniósł się szczególnie szeroko po sieci. W wywiadach zaczęły też pojawiać się zdania dotyczące ewentualnego zawieszenia działalności w tym zestawieniu osobowym, jak również pomysły na przyszłość. A sam koniec został już niejako ogłoszony w grudniu 2020, gdy na instastory Rasa pojawiła się informacja, że jego featuring na płycie Tony’ego Yoru będzie jednym z jego ostatnich w karierze.

Rasmentalism – Mucha (feat. Jan-rapowanie)

Co teraz będzie?

Informacja dotycząca końca Rasmentalismu również pojawiła się na story raperskiej części duetu. Czytamy w nim:

Zespół w tym roku kończy 15 lat i przy okazji planujemy zagrać kilka koncertów, którymi zakończymy tę wspaniałą przygodę. Zapraszam na wszystkie, bo gramy w składzie wybornym i szerokim.

Na razie wiemy, że Rasmenci pojawią się 26 sierpnia w Warszawie w ramach cyklu Lato na Pradze, a podobno w drodze są kolejne występy.

Warto najpierw spytać: co dalej? Jak wiadomo, wspomniany wcześniej MC jest dość zajętym człowiekiem, bo udziela się w radiu, pisze teksty dla innych artystów, a także pełni funkcję A&R w Sony. Wygląda na to, że to tym aktywnościom poświęci się w przyszłości. A Ment? Cóż, on zapowiadał rok temu, że zrobi hamakową EP-kę lub nawet LP, na której raczej nie będzie raperów. Czyli coś się kończy, coś się zaczyna.

Rasmentalism – Fast food (feat. Taco Hemingway, Rosalie.)

Od dobrego roku wydawało się, że drogi członków duetu Rasmentalism mogą się niebawem rozejść. Dziś wszystko stało się już jasne. Długowieczny duet Historia Rasmentalismu zaczęła się w 2006 roku, czyli (patrząc na to, jak od tamtego czasu rozwinął się rynek) niemal w branżowej prehistorii. Dwa lata później ukazał się pierwszy album o tytule Dobra muzyka, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →