fot. Zuza Sosnowska

Lato na Pradze – cykl koncertów w Praga Centrum uratuje nasze wakacje? Są pierwsze ogłoszenia


11 lutego 2021

Podziel się newsem:

Zazwyczaj od kwietnia trwały przygotowania do sezonu festiwalowego, którego pełnia witała nas wraz z końcem czerwca. W wakacje działo się najwięcej, zeszły rok był niechlubnym wyjątkiem od tej reguły. Festiwali nie było, ale była seria koncertów Lato na Pradze. W tym roku – warszawska scena również może być dla nas planem A, B i C.

Lato na Pradze – prawdziwie miejski festiwal

Nietypowy, bo rozciągnięty w czasie, lecz poza tym? Sceneria Praga Centrum to idealna przestrzeń zarówno na koncerty, jak i na bifor oraz after. Faktycznie festiwalowa, więc sprawdzi się również dla tych, którzy jeździli na Open’era raczej dla klimatu i chillu z ziomkami, niż dla całej oprawy muzycznej. Zeszłą edycję imprezy wspominam, jako bardzo udaną pod względem line-upu i atmosfery. Tak mogłabym spędzić lato, odbywając cotygodniowe wycieczki do Warszawy, bo czemu nie. Selekcja polskiej alternatywy w nastrojowym plenerze, po prawie pół roku lockdownu sprawia, że już teraz mam ochotę pakować manatki i po prostu czekać na te koncerty. Lato na Pradze – wielkie dzięki, oby to się udało.

Lato na Pradze - startuje cykl koncertów
fot. Zuza Sosnowska

Lato na Pradze – cierpliwość zostanie po stokroć wynagrodzona

Ogłoszenie wstępnego line-upu ze strony organizatorów warszawskiego festiwalu było wiadomością, na jaką czekaliśmy z niecierpliwością. Nie powiem – opłaciło się, bo zaprezentowany zestaw artystów to kwiat naszej polskiej alternatywy. A, uwaga, to przecież tylko pierwszy rzut. Nazwisk padnie więcej, więc można obstawiać swoich faworytów, których dotychczas nie potwierdzono. Lato na Pradze 2021 zapowiada się więcej, niż obiecująco.

Lato na Pradze - startuje cykl koncertów znamy line-up
fot. Zuza Sosnowska

Kto wystąpi w Praga Centrum?

Uwaga, przygotujcie się na naprawdę mocny zestaw. Mrozu, Mery Spolsky, Karaś-Rogucki, Sonbird, UNDADASEA, Vito Bambino, Clock Machine, JWP/BC, Nosowska – oto pierwszy rzut lipcowych artystów. Osobiście najbardziej stawiam tutaj na przebijający się szerzej kolektyw UNDADASEA oraz Vito Bambino, debiutującego z solową płytą.

UNDADASEA – L’OREAL G

Sierpień póki co ma nam zaoferowania cztery propozycje. Podczas Lata na Pradze wystąpią kolejno: Wojtek Mazolewski, Coals, LemON oraz Fukaj & Szczyl. Tutaj sporo wolnych dni jest jeszcze do zagospodarowania, jednak z tego zestawienia przebija się fajna różnorodność, co zapowiada naprawdę trafny finalny kształt festiwalu.

Coals – pearls

Lipcowe wieczory podczas Lata na Pradze z…?

Proszę zapiąć pasy, bo warszawski festiwal ogłasza najgorętszych obecnie polskich artystów. Większych i mniejszych, ale ze wszech miar zdolnych, utalentowanych oraz gotowych, aby zatrząść Praga Centrum już w niedalekiej przyszłości. Po pierwsze, z premierowym koncertem swojego drugiego albumu Lumpeks, wystąpi Arek Kłusowski. Dalej, plenerowe show dadzą także podopieczni SBM LabelKacperczyk. Podczas Lata na Pradze zagra również Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow oraz zespół EABS. Do żeńskiej reprezentacji dołączy również olśniewająca Rosalie., Sarsa, sanah oraz ikona polskiej sceny, Beata Kozidrak, która nie tak dawno wypuściła zupełnie nowy materiał. Ponadto, podczas plenerów wystąpi także zespół Sorry Boys, Pink Freud oraz Spięty, znany z Lao Che. Brzmi dobrze? Warto przy tym pamiętać, że nadal to nie są wszystkie ogłoszenia.

Już w sierpniu zagrają dla Was…

Zaczynamy od alternatywnego hip-hopu i z przyjemnością ogłaszamy, że podczas Lata na Pradze wystąpi czołowy przedstawiciel tej niszy, czyli Meek Oh Why. Z nowym materiałem zagra także Andrzej Piaseczny. Z mainstreamowych propozycji podrzucamy Wam Baranovskiego, a dalej idąc w elektronikę – zespół Kamp! oraz kolektyw RYSY. Swój koncert da także Skalpel oraz WaluśKraksaKryzys, a do tego Jarecki i Baasch. Coś z każdej muzycznej bajki – nawet najbardziej wymagający meloman powinien móc wybrać coś z szerokiej oferty warszawskiego festiwalu. W sierpniu na Pradze usłyszycie także Tymka, Tuzzę, Grubsona, Linię Nocną, Kasię Kowalską no i OKIego, tym razem solo. Odbędzie się tam również jeden z ostatnich koncertów duetu Rasmentalism. Nie przegapcie!

lato na pradze line-up

Zazwyczaj od kwietnia trwały przygotowania do sezonu festiwalowego, którego pełnia witała nas wraz z końcem czerwca. W wakacje działo się najwięcej, zeszły rok był niechlubnym wyjątkiem od tej reguły. Festiwali nie było, ale była seria koncertów Lato na Pradze. W tym roku – warszawska scena również może być dla nas planem A, B i C. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.