Misterium Coals – sprawdźcie koncert zespołu w ramach OFF Club 2020


11 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Coals grają muzykę bardziej alternatywną od alternatywy. Przede wszystkim: pełną sprzeczności, chropowatą i gładką, ciężką, ale i niepozbawioną gracji, wymagającą, ale zdolną do pełnienia roli tła. Jak te muzyczne paradoksy brzmią na żywo? Dołączcie do OFF Club i przekonajcie się sami.

Coals – zadośćuczynienie za straconą trasę

Zespół debiutował dobre sześć lat temu i od tego czasu bardzo mocno się rozwinął. Ich środki wyrazu wyewoluowały, a brzmienie, jakie obecnie oferują to suma rozgrzebania popu, hip-hopu, elektroniki i złożenia z tego swego własnego stylu. Eklektycznego, modernistycznego, urbanistycznego: właściwie każdy przymiotnik o progresywnej konotacji właściwie oddałby, jaką muzykę tworzą i jak grają. W tym roku miał premierę ich drugi album docusoap i niestety nie doczekał się koncertowego przyjęcia, na jakie zasłużył. Występ Coals w ramach OFF Clubu nie pokryje trasy, lecz klimatem zdecydowanie nadrabia spotkania w klubach. Zimne mury katowickiego kościoła w połączeniu z chłodną, nieprzystępną wizją duetu robą piorunujące wrażenie.

Coals
fot. Radek Kaźmierczak

Coals – muzyczna liturgia

OFF Club w tym roku prezentuje odmienny, festiwalowy punkt widzenia. Wizję przenosi bowiem na ekrany i przedstawia serię koncertów artystów utalentowanych i nieszablonowych na scenerii katowickich pereł architektury. Najpierw Zamilska, teraz Coals wystąpili w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Możecie to sobie wyobrazić? Odległy głos Kachy Kowalczyk roznoszący się echem wśród wysokich ścian, wibrujące bity Łukasza Rozmysłowskiego zderzające się z pustą przestrzenią? Łatwo dać się pochłonąć temu pomysłowi, do tego stopnia, że chciałoby się to faktycznie przeżyć, nie tylko zobaczyć.

Coals
fot. Radek Kaźmierczak

Coals: ceremonia

Zespół zmierzył się z ciężką formą. Koncert bez publiczności nie jest codziennością. Koncert w kościele, tym bardziej – takie występy należą do rzadkości. Ich muzyka jednak zadziwiająco gładko wpasowała się w mury świątyni, jakby w przedziwny sposób była z nimi związana.

OFF Club: Coals w Kościele Ewangelicko-Augsburskim

Video będzie dostępne na Youtube’ie i Facebooku OFF Festivalu do 15 grudnia. Następnymi wykonawcami, którzy poruszą katowickie mury są Trupa Trupa, Piernikowski, Piotr Orzechowski, Kuba Więcek oraz Artur Rojek. Sprawdzajcie sociale i nie przegapcie występów live!

zdjęcie główne: fot. Radek Kaźmierczak

Coals grają muzykę bardziej alternatywną od alternatywy. Przede wszystkim: pełną sprzeczności, chropowatą i gładką, ciężką, ale i niepozbawioną gracji, wymagającą, ale zdolną do pełnienia roli tła. Jak te muzyczne paradoksy brzmią na żywo? Dołączcie do OFF Club i przekonajcie się sami. Coals – zadośćuczynienie za straconą trasę Zespół debiutował dobre sześć lat temu i od […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.