OFF Club 2020 – dołącz, jeśli też tęsknisz za koncertami


24 listopada 2020

Podziel się newsem:

OFF Club reaktywuje festiwale! Po ubogim sezonie ta wiadomość zasługuje co najmniej na puchar, a nie żadną tam nagrodę pocieszenia. Zobacz, kto w grudniu wystąpi w Katowicach.

OFF Club 2020 – jedyny taki festiwal w tym roku

Nurzamy się w tym klimacie, na kilka dni odrywającym nas od świata, który jest na zewnątrz. Podczas trwania letnich festiwali, ich teren, niezależnie, czy znajduje się w szczerym polu, czy kawałek od głównej ulicy, przemienia się w swoistego rodzaju enklawę. Tam życie toczy się własnym rytmem, podbijanym przez stopę i bas i podlewane wakacyjnymi koktajlami.

Są jednak takie eventy, które zamiast tworzyć zamknięte rewiry, korzystają bez ograniczeń z miejskiej przestrzeni, jak na przykład Enea Spring Break. OFF Club w tym roku idzie w ślady poznańskiego eventu, jednakowoż nieco go modyfikując. Wciąż trzymamy się klimatu i to mocniej, niż kiedykolwiek. Ta zimowa edycja wydarzenia, będzie bowiem wystrojem podbijać muzykę, a muzyką podkreślać aurę miejsc, w których odbędą się koncerty.

OFF Club
fot. Radek Kaźmierczak

OFF Club 2020 – miasto moje a w nim

W tym roku Katowice wycisną z siebie to, co najlepsze i zaprezentują się jako miasto, postindustrialny ośrodek przemysłu, jako miejsce kultury. Artur Rojek, Coals, Trupa Trupa, Zamilska, Piernikowski oraz Piotr PianohooliganOrzechowski i Kuba Więcek zagrają specjalne koncerty w równie niecodziennych lokalizacjach. Miejscówki będą współgrać z muzyką, podkreślać jej wyraz, nadawać jej innego niż dotąd, znaczenia. Szeroka droga interpretacyjna, zupełna nowość w odczuwaniu – bo jak to jest, słuchać surowych, ostrych dźwięków techno w kościele? Jak dać się owładnąć bystremu, choć nieco ordynarnemu rapowi w rzemieślniczej izbie? Możecie przekonać się na własne oczy, oglądając streamy przygotowane specjalnie dla Was przez OFF Club 2020.

OFF Club 2020: Wyjątkowi artyści w niezwykłych miejscach Katowic

OFF Club 2020 – artyści w katowickiej przestrzeni

Zamilska i Coals w Kościele Ewangelicko-Augsburskim

Postalternatywny duet, który porusza się na pograniczach indie-popu, wypadając z ram gatunkowych. Miękkie mruczanda tuż obok twardego, warkotliwego tonu, napięte na lince urbanistycznych dźwięków, tak właśnie zdefiniowałabym twórczość Coals. A wraz z nimi – Zamilska, czyli absolutna tupeciara, ostra, jadowita żmijka, producentka z wizją, a nie tylko pomysłem.

OFF Club - Coals
fot. Radek Kaźmierczak

Trupa Trupa i Piernikowski w Walcowni – Muzeum Hutnictwa Cynku

Psychodeliczny, nieco odjechany i odklejony od rzeczywistości rock tylko dla zdeterminowanych i spragnionych brzmień abstrakcyjnych, czyli Trupa Trupa, a za nim: Piernikowski, połowa Synów ze swym rapem prosto z getta. Obdrapanym, acz mimo wszystko, estetycznym.

OFF Club - Trupa Trupa
fot. Grzegorz Mart

Piotr Orzechowski i Kuba Więcek w Domu Kilara

Oto dwóch swawolnych jazzmanów: wciąż odkrywający nowe tropy wirtuoz fortepianu i saksofonista z pazurem. Zinterpretują muzykę z Drakuli Coppoli, autorstwa Wojciecha Kilara – w jego własnym domu.

Artur Rojek w III Liceum im. A. Mickiewicza

Przodownik polskiej muzyki alternatywnej, wyjątkowy głos i równie szczególny artysta. Artur Rojek to nie jest nazwisko anonimowe, jednakowoż dla porządku: ostatnio mieni się Kundlem, wcześniej związany z zespołami Myslovitz czy Lenny Valentino. To on stoi za OFF Festivalem. To również dzięki niemu, odbędzie się OFF Club 2020.

OFF Club - Artur Rojek
fot. Radek Kaźmierczak

OFF Club 2020 w każdym polskim domu

Trzy pierwsze koncerty, a więc kolejno: Zamilska 1 grudnia, Coals 8 grudnia i Trupa Trupa 15 grudnia będą transmitowane na kanale OFF Festivalu na Facebooku. Emisję pozostałych występów zaplanowano na styczeń przyszłego roku.

OFF Club: Zamilska w Kościele Ewangelicko-Augsburskim (cały koncert)

Występ Zamilskiej będzie dostępny na Facebooku OFF Festival oraz na ich kanale na Youtube’ie do dnia 8 grudnia.

zdjęcie główne: fot. Radek Kaźmierczak

OFF Club reaktywuje festiwale! Po ubogim sezonie ta wiadomość zasługuje co najmniej na puchar, a nie żadną tam nagrodę pocieszenia. Zobacz, kto w grudniu wystąpi w Katowicach. OFF Club 2020 – jedyny taki festiwal w tym roku Nurzamy się w tym klimacie, na kilka dni odrywającym nas od świata, który jest na zewnątrz. Podczas trwania […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →