Dawid Podsiadło zagrał w serialu “Król” na podstawie powieści Szczepana Twardocha


12 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Dawid Podsiadło wystąpił w szóstym odcinku serialu Król, który powstał na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Jak mu poszło?

Dawid Podsiadło na dużym ekranie

To, że Dawidowi równie blisko do kina, co do muzyki, od dawna nie jest tajemnicą. Artysta nie kryje swojego zamiłowania do filmografii. Ma zresztą na swoim koncie już kilka okołofilmowych, a nawet aktorskich sytuacji, takich jak produkcja filmu Nieznajomi, czy współpraca reklamowa z bankiem Credit Agricole.

Dawid Podsiadło w ekranizacji powieści Szczepana Twardocha

Dawid jednak zawsze marzył o jakiejś większej roli i zdaje się, że jego marzenie właśnie się spełniło. Muzyk zagrał w serialu Król, emitowanym na platformie Canal +, który jest telewizyjną adaptacją bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha.

Swego czasu Podsiadło zachwycał się książką Król, której okazał się wielkim fanem. Historia w niej zawarta zafascynowała go do tego stopnia, że udało mu się nawet spotkać z autorem. Nic więc dziwnego, że pojawił się również w obsadzie szóstego odcinka serialowego Króla.

Serial Król
Serial “Król”

Podsiadło jako student i absztyfikant w serialu Król

Dawid zagrał symboliczną, ale istotną rolę. Podsiadło stanął obok takich aktorów, jak Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Aleksandra Konieczna, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula czy Andrzej Seweryn i zagrał, jak podaje sam reżyser produkcji Jan Matuszyński – śpiewającego absztyfikanta. Chwilę wcześniej pojawił się również w roli studenta.

Podczas nagrywanych na planie odcinka kulisów, Podsiadło mówił o swojej roli w Królu:

Jestem bardzo podekscytowany. Oczywiście mam stres wynikający z tego, że wokół mnie są super wspaniali aktorzy i naprawdę poważna produkcja, ale mój udział tutaj jest symboliczny, więc ten stres też się zmniejsza. Bardzo dużo się działo w tej scenie niemuzycznej. To jest dla mnie nowe i bardzo ekscytujące doświadczenie. Mam nadzieję, że się wtopię po prostu, że nie będę się wyróżniał nieumiejętnościami i moja obecność tutaj nic nie zapaskudzi.

Szósty odcinek serialu Król jest już dostępny na platformie CANAL+. Sprawdźcie, jak Podsiadło sprawdził się w tym aktorskim wcieleniu!

Dawid Podsiadło serial Król
Dawid Podsiadło w serialu “Król”

Dawid Podsiadło wystąpił w szóstym odcinku serialu Król, który powstał na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Jak mu poszło? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Dawid Podsiadło na dużym […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →