Zucchero Sugar Fornaciari World Wild Tour 2023 TAURON ARENA KRAKÓW 13 lipca 2023

Zucchero Sugar Fornaciari World Wild Tour 2023 TAURON ARENA KRAKÓW 13 lipca 2023

13 lipca 2023, Czwartek

Tauron Arena Kraków

Stanisława Lema 7, Kraków

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zucchero czyli Adelmo Fornaciari to włoski wokalista i twórca piosenek. Urodził się w 1955 roku w miejscowości Roncocesi. W latach 70. grał w kilku zespołach i studiował weterynarię, ale zrezygnował z niej i wybrał karierę muzyczną.
Jego debiutancki album – „Un po’ di Zucchero” ukazał się w 1983 roku. Międzynarodową popularność przyniosła artyście czwarta płyta pod tytułem „Blue’s” z 1987 roku.
W styczniu 1990 roku wokalista wydał swój pierwszy anglojęzyczny album, zatytułowany „Zucchero”, który zawierał największe przeboje artysty. Jednym z jego największych sukcesów była płyta „Spirito DiVino”, wydana w maju 1995 roku. We Włoszech sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, co dało jej tam status 11-krotnej platyny. Płyta pokryła się także platyną we Francji i Szwajcarii.
W 1999 roku wystąpił gościnnie na albumie „Reload” walijskiego piosenkarza Toma Jonesa, z którym nagrał utwór pod tytułem „She Drives Me Crazy”. W roku 2001 Zucchero nagrał swój najsłynniejszy przebój – „Baila morena”. Trafił on na 1. miejsce list przebojów we Włoszech i Hiszpanii. W 2006 roku artysta nagrał go ponownie z meksykańskim zespołem rockowym Maná.
W trakcie swojej kariery Zucchero współpracował z wieloma artystami. Postanowił zebrać najlepsze duety na płycie pod tytułem „Zu & Co.”, wydanej w 2004 roku. Znalazły się tam między innymi piosenki: „Miserere” z wybitnymi śpiewakami Luciano Pavarottim i Andrea Bocellim, „Dune Mosse” z amerykańskim muzykiem jazzowym Milesem Davisem czy „Il Grande Baboomba” z niemieckim DJ-em Mousse T. Album jako jeden z nielicznych włoskich wydawnictw trafił na listę najpopularniejszych płyt w Stanach Zjednoczonych – Billboard 200.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →