Wielka Gala Muzyki z Bajek | Szczecin

Wielka Gala Muzyki z Bajek | Szczecin [ODWOŁANE]

26 maja 2024, Niedziela

Teatr Letni w Szczecinie

Fałata 2, Szczecin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

WYDARZENIE ODWOŁANE

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (przyg. S Wyrzykowski);

Chór Uniwersytetu Szczecińskiego (przyg. A. Tarnowska);

Chór Kameralny ZUT (przyg. I. Wiśniewska-Salamon);

Chór Katedralny (przyg. G. Handke);

Chór Chłopięcy Słowiki (przyg. K. Szałata);

Chór Dziecięcy „Belcanto” (przyg. K. Ganczarska);

Szczecińscy instrumentaliści;

Jola Szczepaniak – wokalistka jazzowa, która wystąpi wraz z grupą wybitnych młodych debiutantów;

Szymon Wyrzykowski – kierownictwo muzyczne.

Muzyka filmowa jest dzisiaj żywym i bogatym stylistycznie gatunkiem muzycznym, który przybliża symfoniczną stylistykę osobom niezainteresowanym muzyką klasyczną, a melomanom ukazuje całe bogactwo i różnorodność innych gatunków takich jak jazz, rock, pop czy nawet disco. W tym ogromnym tyglu szczególne miejsce zajmuje muzyka pisana do filmów animowanych. Ten rodzaj kina już od kilku dekad jest skierowany nie tylko do młodych widzów, ale wzrusza i bawi zawoalowanymi dygresjami również dorosłych. Mamy więc do czynienia z fenomenem porównywalnym z początkami opery, gdy wenecjanie po raz pierwszy usłyszeli favola in musica czyli umuzycznioną baśń Monteverdiego zatytułowaną Orfeusz.

Współcześni twórcy – w przeciwieństwie do XVI-wiecznych kompozytorów – nie mają praktycznie żadnych ograniczeń. Do mistrzostwa doprowadzono każdą z dziedzin animowanej sztuki filmowej. Stworzono też pewien stylistyczny kanon. Najlepiej sprawdza się opowieść trawestująca klasyczne baśnie (Bracia Grimm, Andersen) przeniesiona do współczesności lub wręcz przeciwnie osadzona w czasach miecza, polowań i konnej jazdy. Niebanalny, społecznie nieakceptowany młody bohater/bohaterka szuka swojej drogi, która okazuje się biec w poprzek utartej konwencji. Pochwała szlachetności, sprytu, determinacji i kreatywności. Wreszcie muzyka: ileż tu miejsca na orkiestrowe, ilustracyjne komentarze, na wprowadzanie motywów przewodnich dla różnych postaci budowanie ogromnych kulminacji, a piosenki potrafią zachwycać oryginalną konstrukcją, a w warstwie stylistycznej mieszaniną bachowskiej polifonii i hip-hopu!

Trudno sobie wyobrazić lepszy sposób na spędzenie Dnia Matki w Szczecinie niż udział w Wielkiej Gali Muzyki z Bajek!

Ponad 100 osobowy chór orkiestra i soliści zabiorą słuchaczy do fascynującego świata muzycznych, animowanych przebojów Usłyszymy specjalnie przygotowane opracowania zarówno najnowszych hitów takich jak Vaiana, Zaplątani czy Kraina Lodu, jak i bajkową klasykę: Mała Syrenka czy Piękna i bestia.

Warto już teraz zadbać o bilet na Wielką Galę Muzyki z Bajek. Wielkie emocje i wzruszenia – gwarantowane!

Zapoznaj się z REGULAMINEM wydarzenia.

Bilet ulgowy przysługuje osobom do 15 roku życia, po okazaniu ważnego dokumentu tożsamości lub legitymacji szkolnej.

Wielka Gala Muzyki z Bajek | Szczecin [ODWOŁANE] | 26 maja 2024, Niedziela, Teatr Letni w Szczecinie

Biletomat.pl
110 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →