We Lost The Sea + Solkyri / 26 maja 2020 / Warszawa

26 maja 2020, Wtorek

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Post-rock PL, Bird’s Robe Records i Klub Hydrozagadka zapraszają na jedyny w Polsce koncert australijskiej grupy We Lost The Sea! W roli supportu również pochodząca z Antypodów grupa Solkyri.

Bilety:
55 PLN (do 31 grudnia 2019)
59 PLN (od 1 stycznia 2020)
70 PLN (w dniu koncertu)

WE LOST THE SEA (post-rock/post-metal/Australia)

Muzyka We Lost The Sea to post-rock z elementami ambientu, prog-rocka i sludge’u zręcznie mieszający elementy melancholijne z dynamicznymi.

Formacja powstała w Sydney w 2007 roku, a założyli ją młodzi muzycy zafascynowani dokonaniami takich grup jak Isis, Mogwai czy Sigur Rós. Grupa zadebiutowała w 2010 albumem „Crimea” nagranym we współpracy z Magnusem Lindbergiem, na co dzień gitarzystą Cult of Luna.

Dwa lata później ukazał się album „The Quietest Place on Earth” jednak jego sukcesy i dobre recenzje znalazły się w cieniu wobec samobójstwa jednego z założycieli formacji – wokalisty Chrisa Torpy’ego. Zespół zawiesił działalność, ale w końcu postanowił nagrać nowy materiał w hołdzie zmarłemu koledze.

Krążek „Departure Songs” ukazał się w lecie 2015 roku jako instrumentalny koncept-album o tragicznych losach bohaterskich ludzi, którzy poświęcili swoje życie dla dobra ludzkości lub w imię postępu. Płyta zyskała niebywały rozgłos i sprawiła, że grupa dołączyła do światowej czołówki post-rocka. Album zachwycił nie tylko fanów nurtu, a wyświetlenia na YouTube liczone są w milionach.

Jesienią 2019 roku ukazał się nowy album „Triumph & Disaster”, który jest powrotem do wcześniejszych dokonań grupy. Potężne brzmienie oparte na mocnych riffach przeplatane jest subtelniejszymi momentami. Motywem przewodnim płyty jest wizja upadku cywilizacji widziana przez oczy matki i syna, którzy spędzają ostatni dzień na Ziemi. To soundtrack do końca świata, opowieść o zniszczeniu i tragedii.

„Ambasadorem” twórczości i wielkim fanem zespołu jest Ricky Gervais. Znany aktor, komik, scenarzysta i reżyser wychwalał grupę w mediach społecznościowych, a także wykorzystał utwór „A Gallant Gentleman” w serialu „Afterlife”.

W 2017 roku grupa po raz pierwszy odwiedziła Europę i dała znakomity koncert w Klubie Hydrozagadka. Po trzech latach We Lost The Sea wracają do Warszawy! To także będzie jedyny koncert w Polsce na trasie.

SOLKYRI (post-rock/Australia)

Solkyri to kolejny zespół, który stanowi o sile australijskiej sceny post-rockowej. Nieco w cieniu słynniejszych grup, ale zupełnie niezasłużenie. Świeże i dynamiczne brzmienie, pulsujące rytmy i kipiące energią utwory – to znaki rozpoznawcze kwartetu z Sydney.

Założona w 2006 roku kapela ma na koncie EP-kę „No House” (2011) oraz albumy „Are You My Brother?” (2013) i „Sad Boys Club” (2015). Ich płyty to post-rockowy kalejdoskop, na których każdy fan gatunku znajdzie coś dla siebie.

W marcu 2020 grupa wyda kolejny album „Mount Pleasant”, który zapowiada singiel „Holding Pattern”.

Zespół słynie z niezwykle energetycznych i żywiołowych koncertów, o czym będziecie mogli się przekonać w maju w Hydrozagadce!

Dla fanów: And So I Watch You From Afar, Sleepmakeswaves, Moonlit Sailor, Dorena, Caspian

26.05.2020 (wtorek)
Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22, Warszawa)
WE LOST THE SEA + SOLKYRI
Bilety:
55 PLN (do 31 grudnia 2019)
59 PLN (od 1 stycznia 2020)
70 PLN (w dniu koncertu)


Zobacz także