Warsaw Summer Jazz Days - Dzień 4, 08.07.2023, Klub Stodoła

Warsaw Summer Jazz Days – Dzień 4, 08.07.2023, Klub Stodoła

9 lipca 2023, Niedziela

Klub Stodoła

Stefana Batorego 10, Warszawa

Start: godz. 18:00

Podziel się:

TIMETABLE:
18:00 – otwarcie drzwi
19:00 – początek koncertu

Organizator: Adamiak Jazz
Festiwal Warsaw Summer Jazz Days to jeden z najważniejszych festiwali w Polsce i w Europie.
Jest to ekspozycja największych gwiazd współczesnego jazzu, prezentacja najnowszych trendów i gatunków. Istotą festiwalu jest również kreowanie najwybitniejszych indywidualności. Artyści tacy jak John Zorn czy Steve Coleman, dzięki licznym występom na festiwalu i konsekwentnemu budowaniu ich wizerunku, stali się obecnie ważnymi artystami światowymi.
Głównym elementem festiwalu są koncerty gwiazd światowego jazzu, które są specjalnie dobierane w zależności od pozycji artystycznej oraz możliwości dostępu artystów w danym terminie. Dotychczas wystąpili najwięksi artyści muzyki improwizowanej, w tym: John Zorn, Ornette Coleman, Joe Zawinul, Marcus Miller, Pharoah Sanders, Al Jarreau, Herbie Hancock, Pat Metheny, Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Chick Corea, aby wymienić tylko tych przykładowo. Podczas dotychczasowych edycji, zrealizowano łączenie ponad 300 koncertów.
Integralną i stałą częścią festiwalu są występy polskich muzyków jazzowych, zarówno tych znanych jak i młodych, będących na początku kariery. W porozumieniu z Instytutem Muzyki i Tańca są reprezentowani laureaci programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny”.
Warsaw Summer Jazz Days 2023 – program:
6 lipca @ 19:00 Klub STODOŁA
Marek Pospieszalski Oktet
Wojtek Mazolewski Quintet
Al Di Meola Acoustic Trio
7 lipca @ 19:00 Klub STODOŁA
London Jazz Night
Ebi Soda
Doom Cannon Quartet
Chelsea Carmichael Quintet
8 lipca @ 19:00 Klub STODOŁA
Immanuel Wilkins Quartet
New York United
Linda Oh Quartet
9 lipca lipca @ 19:00 Klub STODOŁA
Maciej Obara Quartet
Joel Ross „Parables”
Dave Holland Quartet
——
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: kontakt@ticketclub.pl

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →