VHS HELL // B90

VHS HELL // B90

30 listopada 2022, Środa

B90

Stocznia Gdańska - ul. Elektryków, Gdańsk

Start: godz. 19:00

Podziel się:

VHS HELL wraca z kolejnym pokazem do B90, aby raz jeszcze doprowadzić Was do łez wzruszenia, okrzyków zachwytu i krindżowych wzdrygnięć!
W programie filipiński akcyjniak „Sobowtór”, który poleci z taśmy VHS oraz włoskie fantasy „Yor, myśliwy z przyszłości”, które zaprezentujemy z lektorem na żywo improwizującym ścieżki dialogowe.
Całość zostanie tradycyjnie uzupełniona o set reklam i telewizyjnych dziwności z lat 90. wyszperanych na starych kasetach wideo.
Sprzedaż biletów rusza w środę 9 listopada o godz. 10:00!
„Sobowtór”, reż. Teddy Page, 1985, 76 min.
(Pokaz z taśmy VHS)
Frank ma okropnego pecha – jest uderzająco podobny do człowieka, którego lokalna mafia chce za wszelką cenę wyeliminować. Każdy normalny obywatel w takim przypadku zgłosiłby się na policję i poprosił o ochronę, ale nie Frank, to nie w jego stylu! Kiedy bowiem Frank jest wkurzony, jest w stanie w pojedynkę poradzić sobie z całym tabunem prześladowców. A lokalni mafiozi właśnie wkurzyli Franka.
„Sobowtór” to szalone kino akcji z Filipin mistrzowsko wyreżyserowane przez Teddy’ego Page’a – entuzjastę wybuchających samochodów, niekończących się pościgów i dziwacznych ujęć slow motion. W „Sobowtórze” nie zabraknie żadnego z powyższych elementów, ale jeśli myślicie, że nic Was już tu nie zaskoczy to poczekajcie tylko, aby zobaczyć jakie działa wytoczy główny bohater w finale filmu!
„Yor, myśliwy z przyszłości”, reż. Antonio Margheriti, 1983, 89 min.
(Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi)
Tytułowy Yor to wojownik, który pragnie poznać swoje pochodzenie i wyrusza na wyprawę życia przemierzając pradawne pustkowia pełne dinozaurów i plemion wrogo nastawionych małpoludów. Brzmi epicko, prawda? Cokolwiek jednak nie działoby się na ekranie, to najbardziej epicka w tym filmie jest fryzura Yora, dzięki której przypomina przysłowiową Grażynę, która właśnie chce porozmawiać z twoim kierownikiem. Dodajmy do tego pokraczne aktorstwo, efekty specjalne rodem z AliExpress i absolutnie wyjątkową przypadłość głównego bohatera, dzięki której w niemal każdej scenie wygląda, jak głupek, a otrzymamy idealny przepis na seans wieczoru!
Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi. W roli lektora wystąpi Mateusz Gołębiowski.
WSTĘP: 33 zł
UWAGA! Sprzedaż limitowanej puli biletów rusza w środę 9 listopada o godz. 10:00!
Partnerzy: B90, Eurotrend Systemy Audiowizualne, Epson

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →