Vega Trails | Warszawa

Vega Trails | Warszawa

11 lipca 2024, Czwartek

NIEBO

Nowy Świat 21, Warszawa

Start: godz. 21:00

Podziel się:

Vega Trails – nowy projekt muzyków Portico Quartet i Mammal Hands na koncercie w Warszawie! Podopieczni Gondwana Records zagrają 11 lipca w Niebie.

Koncert siedzący – liczba miejsc limitowana!

Vega Trails tworzą: kontrabasista i kompozytor Milo Fitzpatrick, jeden z założycieli Portico Quartet oraz saksofonista Jordan Smart (Mammal Hands, Sunda Arc).

Potężnych duet dwóch niezwykle charyzmatycznych muzyków narodził się z pragnienia, aby elementy basu i melodii wysunęły się na pierwszy plan w ich najczystszej formie.

W czasie lockdownu Milo Fitzpatrick zanurzył się w muzyce, która zachwycała przestrzenią i oszczędnością środków – słuchał m.in szwedzkich kompozycji smyczkowych, indyjskiej muzyki klasycznej czy duetów legendarnego jazzowego kontrabasisty Charliego Hadena. o wówczas narodziła się koncepcja nowego projektu, do ktorego Milo poszukiwał partnera – Jordan Smart był dla niego pierwszym i oczywistym wyborem.

“Widziałem Jordana grającego na dwóch imprezach Gondwana Records – w Berlinie i Tokio. Za każdym razem byłem zahipnotyzowany intensywnością i sugestywnością jego gry”- wspomina.

Smart wniósł otwartość i pozytywne nastawienie, a jego umiejętność gry na saksofonie tenorowym i sopranowym a także klarnecie basowym i flecie Ney’a, pozwoliła im

otworzyć paletę dźwięków i wciągać melodie w różne emocjonalne krajobrazy.

Rezultatem jest Vega Trails, projekt, który połączył dwóch otwartych i komunikatywnych muzyków we wspólnym pragnieniu, aby opowiedzieć piękne historie oraz stworzyć coś uduchowionego i oryginalnego.
Ich debiutancki album “Tremors in the Static” ukazał się nakładem Gondwana Records w maju 2022 roku. Recenzent “London Jazz News” pisał wówczas:

“To bardzo dobry album polecany nie tylko fanom innych grup z wytwórni Gondwana: Portico Quartet i Mammal Hands, ale także tym, którzy lubią uduchowione, ale powściągliwe brzmienie duetu akustycznego – instrumentów dętych i kontrabasu.”

Zespół promował płytę m.in. podczas wspólnego koncertu z Hanią Rani w londyńskim Roundhouse.

Vega Trails | Warszawa | 11 lipca 2024, Czwartek, NIEBO

Biletomat.pl
129 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →