VADER | Łódź | Scenografia

VADER | Łódź | Scenografia

30 maja 2024, Czwartek

Scenografia

Zachodnia 81/83, Łódź

Start: godz. 19:00

Podziel się:

40 Years of the Apocalypse
European tour vol. II
VADER
30.05.2024 (czwartek)
Łódź – Scenografia
VADERMANIAX! Z radością informujemy o nadchodzącej kolejnej części europejskiej trasy jubileuszowej „40 Years Of The Apocalypse – 2024”! \m/
W Zabrzu przed Vader wystąpią: Bio-Cancer i Warside. W Łodzi, Sosnowcu i Bielsku-Białej Vader wystąpi sam – zaprezentuje tam specjalnie wydłużony set koncertowy.

30.05.24 – Łódź – Scenografia
31.05.24 – Sosnowiec – Komin
02.06.24 – Bielsko-Biała – Rudeboy Club
16.06.24 – Zabrze – CK Wiatrak (+Bio-Cancer, Warside)

Wejście: 19.00
Start koncertu: 20:30

VADER
Niewiele jest polskich zespołów, które swoją niezwykle ciężką pracą, uporem oraz niezliczonymi koncertami osiągnęły taki międzynarodowy sukces, oraz ugruntowały swój status muzycznej legendy. A pamiętać trzeba, że początków nie mieli łatwych – realia ówczesnej Polski były zgoła inne, niż to, do czego dzisiaj przywykliśmy.

Vader powstał w roku 1983 w Olsztynie z inicjatywy Piotra „Petera” Wiwczarka i Zbigniewa „Viki” Wróblewskiego. Przełomowym momentem w historii zespołu było nagranie dema „Morbid Reich”. Materiał, wydany przez Carnage Records, został uznany „najlepiej sprzedającą się kasetą w historii death metalu”. Kolejna pozycja w dyskografii zespołu, to nie mniej kultowa płyta „The Ultimate Incantation”. Właśnie do utworu „Dark Age”, pochodzącego z tej płyty, powstał pierwszy klip, emitowany często m.in. w MTV.

Późniejsze lata to premiery kolejnych albumów, m. in: „De Profundis”, „Back to the Blind”, „Litany”, „Welcome to the Morbid Reich” i „Solitude in Madness”.
Nie sposób wymienić wszystkich tras i festiwali, na których wystąpili. Jedno jest pewne – zespół jest w świetnej formie i nie zamierza zwalniać ani przez chwilę!
⚫️ www.facebook.com/vader
⚪️ www.youtube.com/watch?v=LPdbZOoSI8k

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →