VADER + Frontside + Dopelord - 03.09 - Poznań, Tama

VADER + Frontside + Dopelord – 03.09 – Poznań, Tama

3 września 2023, Niedziela

Tama

Niezłomnych 2, Poznań

Start: godz. 18:30

Podziel się:

40 LAT APOKALIPSY
Jubileuszowa trasa
VADER + Frontside + Dopelord
03.09.2023 (niedziela)
Poznań – Tama
W tym roku celebrujemy 40-lecie niekwestionowanej legendy death metalu – zespołu Vader! Grupa – wraz z Massive Music – przygotowała dla Was szalone koncerty, które odbędą się w sierpniu i wrześniu. Prześledźmy wspólnie na żywo całą historię Vader, od demonicznych dźwięków „Decapitated Saints”, po szaleńczą furię „Shock & Awe”. Zespół przywiezie ze sobą całą masę niespodzianek – jak na jubileusz przystało.
Zaczynamy 25 sierpnia w olsztyńskim Amfiteatrze – miejscu gdzie Vader się narodził i zdobywał pierwsze sceniczne szlify. Następnie odwiedzimy kolejnych osiem miast, kończąc w Poznaniu. Będą niespodzianki….
Wejście: 17.30
Start koncertu: 18:30
Cena biletu:
110 zł – przedsprzedaż
130 zł – w dniu koncertu

VADER
Niewiele jest polskich zespołów, które swoją niezwykle ciężką pracą, uporem oraz niezliczonymi koncertami osiągnęły taki międzynarodowy sukces, oraz ugruntowały swój status muzycznej legendy. A pamiętać trzeba, że początków nie mieli łatwych – realia ówczesnej Polski były zgoła inne, niż to, do czego dzisiaj przywykliśmy.
Vader powstał w roku 1983 w Olsztynie z inicjatywy Piotra „Petera” Wiwczarka i Zbigniewa „Viki” Wróblewskiego. Przełomowym momentem w historii zespołu było nagranie dema „Morbid Reich”. Materiał, wydany przez Carnage Records, został uznany „najlepiej sprzedającą się kasetą w historii death metalu”. Kolejna pozycja w dyskografii zespołu, to nie mniej kultowa płyta „The Ultimate Incantation”. Właśnie do utworu „Dark Age”, pochodzącego z tej płyty, powstał pierwszy klip, emitowany często m.in. w MTV.
Późniejsze lata to premiery kolejnych albumów, m. in: „De Profundis”, „Back to the Blind”, „Litany”, „Welcome to the Morbid Reich” i „Solitude in Madness”.
Nie sposób wymienić wszystkich tras i festiwali, na których wystąpili. Jedno jest pewne – zespół jest w świetnej formie i nie zamierza zwalniać ani przez chwilę!
⚫️ www.facebook.com/vader
⚪️ www.youtube.com/watch?v=LPdbZOoSI8k

FRONTSIDE
Przed laty krzyczeli, że ich przeznaczeniem jest płonąć, ale nigdy się nie spopielili. Frontside to wciąż zespół świeży i witalny, a upływ lat nadaje im szlachetności zamiast zbędnych zmarszczek. Legendarna polska załoga z hardcore punkowym backgroundem zwiedziła już wszystkie zakamarki ekstremy – od deathcore’u przez metalcore, a skończywszy nawet na melodyjnym death metalu – i w każdym odnalazła się bezproblemowo. Bo tu nie ma kanciastego metalu po linii najmniejszego oporu, tylko stale ponawiane (i z reguły udane) poszukiwania własnego stylu, który czasami potrafi być wyjątkowo nieszablonowy, w końcu wszyscy pamiętamy “Sprawa jest osobista”!
Na przestrzeni trzech dekad – okrągła rocznica działalności stuknęła im w tym roku, równo z 20. urodzinami nagrodzonego Fryderykiem “I odpuść nam nasze winy…” – zespół przeszedł przez wiele sytuacji, także tych trudnych, ale 2023 to dla nich raczej rok sukcesu niż chowania się za gardą. Po odejściu Aumana za sitkiem staje Mollie, a grupa rusza z koncertami i pracą nad nowym materiałem. Warto mieć to na uwadze i zachować czujność – zmiłowania lub łaski raczej się nie spodziewajcie.
⚫️ www.facebook.com/frontsideofficial
⚪️ www.youtube.com/watch?v=7zO3RvFn6C4

DOPELORD
Dopelord powstał w 2010 roku i od tamtej pory nieprzerwanie nagrywa i koncertuje. Zespół ma na koncie cztery albumy długogrające, a ostatni to wydany w 2020 roku “Sign of the Devil”. Stoner doom metal serwowany przez Dopelord, to kombinacja ciężkich riffów, miażdżącego brzmienia i chwytliwych refrenów. Fuzz rozkręcony na 11, zbiór jeńców jest pusty. W 2021 miała premierę, doskonale przyjęta, EPka “Reality Dagger”.
⚫️ www.facebook.com/Dopelord666
⚪️ www.youtube.com/watch?v=5rV4YXgqnVE

☠️Uwaga! Treści przekazywane przed i w trakcie koncertu zespołów mogą obrazić czyjeś uczucia religijne. Każda osoba kupująca bilet na to wydarzenie będzie tego świadoma i nie zamierza rościć pretensji o obrazę uczuć religijnych do zespołów oraz do organizatora koncertu.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →