Wystawa MIASTO (dla) DZIECI | SZCZECIN

Twórcze spotkania na wystawie MIASTO(dla)DZIECI | 12:45

21 lipca 2024, Niedziela

Dom Kultury 13 Muz

plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

Start: godz. 12:45

Podziel się:

Obecna przestrzeń w galerii TWORZĘ SIĘ to zaproszenie do wspólnego projektowania najbliższego otoczenia. To próba spojrzenia na świat z perspektywy dziecka, dająca możliwość budowy swojego mikro świata. Dzieci to urodzeni architekci i architektki. Organizatorzy postanowili całkowicie oddać stery w ich ręce. MIASTO DZIECI zostało w 99% zaprojektowane przez młodych ludzi, jest emanacją ich marzeń i potrzeb.

Ekspozycja jest jak duża makieta, po której można chodzić, zmieniać środki transportu, rozkłady ulic i przeznaczenie budynków. Można nawet stać się drzewem, najlepiej Ługi Bugi, albo znakiem, który wskazuje podziemne przejścia lub ostrzega przed Ponurą Szajką. Warto czasem odpocząć od przygód, chociażby w Leniuchowicach albo innych zakamarkach. Ale chwila… Czy w MIEŚCIE DZIECI obowiązują jakieś zasady? Czy ktoś nad tym wszystkim czuwa? Czy jest tu miejsce dla nowych mieszkańców? Koniecznie przyjdź i o wszystkim przekonaj się sam/sama.

Wystawa wpisuje się w rozważania na temat przyszłości miast w kontekście zmian klimatycznych czy migracyjnych. Jest miejscem do zadawania pytań i próbą poszukiwania mądrych rozwiązań, stawiających w centrum dobro młodych mieszkańców, ich prawa do zabawy i odpoczynku, mieszkania w zielonym, czystym i bezpiecznym mieście. W mobilność wystawy wpisana jest ZMIANA, która jest stałym elementem bardzo dynamicznej rzeczywistości. W tym wypadku tymczasowość staje się sprzymierzeńcem, dając możliwość szybkiego przeistaczania otoczenia, tak by odpowiadało demokratycznie na potrzeby wszystkich użytkowników.

Warstwa wizualna oraz projekt wystawy został kolektywnie opracowany na bazie rysunków oraz pomysłów uczestników (nie)konkursu MIASTO MARZEŃ. Dźwięki MIASTA zagrali i zaśpiewali uczestnicy i uczestniczki warsztatów „Jak brzmi miasto?”. Słowo DLA, ujęte w nawias w tytule wystawy, wpisuje się w nurt tworzenia sztuki z dziećmi, a nie tylko dla nich.

Wiek: 5+ (wystawę zwiedza się w skarpetkach, prośba o zabranie własnych )

Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak

Twórczynie i twórcy wystawy:

Karolina Gołębiowska, Joanna Bronisławska, Marek Mierzejewski, Dominika Wyrobek, Agata Wolniewicz, Katarzyna Mierzejewska, Marcin Strugliński, Szymon Herbuś, Paulina Ratajczak

oraz uczestnicy i uczestniczki (nie)konkursu MIASTO MARZEŃ oraz warsztatów „Jak brzmi miasto?”

Współpraca: Remigiusz Suda, Aleksandra Rus, Tomasz Gacek, Marta Kubiak, Oskar Ejsmont, Magda Pociej

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wystawa została dofinansowana przez Miasto Szczecin.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-– państwowego funduszu celowego.

Partner medialny: wszczecinie.pl

www: www.tworzesie.pl

Twórcze spotkania na wystawie MIASTO(dla)DZIECI | 12:45 | 21 lipca 2024, Niedziela, Dom Kultury 13 Muz

Biletomat.pl
PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →