THE CREEPSHOW i CRIMINAL TANGO zagrają we Wrocławiu

30 maja 2023, Wtorek

Stary Klasztor

Purkyniego 1, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

wROCKfest.pl zaprasza na jedyny w Polsce koncert zespołu THE CREEPSHOW!
Gwiazda gatunku psychobilly wystąpi 30 maja 2023 w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze
W ciągu ostatnich 13 lat pięcioro Kanadyjczyków z The Creepshow na całym świecie tłoczyło swoje koktajle punk, country, psychobilly i old-school’owego rock’n’rolla. Byli w wielu częściach świata, sprzedali wiele płyt, zebrali miliony wyświetleń filmów i generowali dużą i stale rosnącą rzeszę fanów. W ponad 50 krajach dzielili scenę z zespołami takimi jak Rancid, Nofx, Dropkick Murphys, Tiger Army, Sham 69 I Reverend Horton Heat. Teraz nadszedł czas na Wrocław!
Wraz z debiutanckim albumem „Sell Your Soul”(2006) THE CREEPSHOW natychmiast wylądował na szczycie międzynarodowej sceny psychobilly/punk, mając tym samym możliwość podróżowania do wielu krajów z energicznym show na żywo. Kolejne wydania „Run For Your Life” (2008, Epitaph / Stomp / People Like You), „They All Fall Down” (2010, Epitaph / Stomp / People Like You) i „Life After Death” (2013, Stomp / Sailors Grave / People Like You) potwierdziły ich reputację jako jednego z najlepszych w swoim gatunku.
W 2017 roku zespół wydał kolejny studyjny album „Death At My Door”. I to wydawnictwo pełne jest gniewnych, przerażających i szorstkich utworów, które zawsze były znakiem rozpoznawczym tej grupy.
Charyzmatyczny głos wokalistki Kendy (pewnie skradnie Wasze serca :)) w połączeniu z chwytliwymi melodiami zespołu tworzą niepowtarzalną atmosferę, dzięki czemu piosenki szybko wpadają w ucho. Utwory takie jak „Sticks & Stones”, „Til Death Do Us”, „Tomorrow May Never Come”, „My Soul To Keep” czy „Death At My Door” pokazują to
wyraźnie.
CRIMINAL TANGO (Warszawa)
“Wróg publiczny numer jeden idzie po Rozbracie, marynara i fryzura jasna rzecz w krawacie”. Criminal Tango to zgraja stołecznych obiboków grających mieszankę punk rocka, rock’n rolla z domieszką swingu. A wszystko to w charakternej atmosferze ulic Grzesiuka i Tyrmanda.
Zespół istnieje od Października 2010 roku. Wtedy zagrał w jeszcze niepełnym składzie debiutancki koncert w klubie Dobra Karma. Przez te lata skład powiększył się do siedmiu osób:
Spil – wokal / gitara
Patryk – bas
Kowal – Perkusja
Misiek – gitara
Janek – trąbka
Brokat – klawisze / gitara
Kfiater – puzon
Na koncie Criminal Tango jest kilka wydawnictw:
– mini-album WARSZAWSCY BIKINIARZE
– LP W GRANICACH ROZSĄDKU (2013)
– LP KULTURA ZA KULTURĘ (2015)
– mini-album SZTUKA JEST SZTUKA (2019)

30.05.23 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
THE CREEPSHOW + CRIMINAL TANGO
bilety: 79 zł – I pula
miejsca siedzące (balkon): 100 zł

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →